Експерт: Відставка Кабміну призведе до девальвації гривні і припинення співпраці з МВФ


Експерт: Відставка Кабміну призведе до девальвації гривні і припинення співпраці з МВФ

Відставка уряду призведе до зупинки початих реформ, призупинення кредитування з боку МВФ і подальшу девальвацію гривні. Про це заявив у своєму блозі економіст, голова громадської організації“Українське товариство економічних свобод” Мар’ян Заблоцький.

“Сьогодні звіт уряду – кульмінація довгих місяців розхитування політичної та економічної ситуації в Україні”, – сказав він.

“Відставка уряду та неможливість призначення нового майже точно означає дострокові парламентські вибори. Це призведе до зупинки поточних реформаторських ініціатив, призупинення на невизначений термін кредитування з боку МВФ,подальшу девальвацію гривні”, – підкреслив економіст.

Заблоцький зазначив, що проблеми з МВФ та курсом гривні наявні уже сьогодні, головна причина яких – поточна політична нестабільність.

“Тому для усіх сторін поточних політичних баталій та взаємного тролінгу немає іншого виходу як сідати за стіл переговорів та домовлятись”, – вважає він.

Експерт також навів проблемні моменти у співпраці уряду і Верховної Ради. Зокрема,парламент розглянув менше половини поданих урядом законопроектів.

“Головна причина низької продуктивності – мала кількість ефективних днів для голосувань у Верховній Раді. В місяць їх є реально штук 4-5”, – зазначив він.

“По-друге, рівень співпраці всередині коаліції для підтримки урядових законопроектів може явно бути кращим. Так, в цілому, було розглянуто 45% із поданих урядом законопроектів. Із цих розглянутих кожен четвертий був відхилений або відправлений на доопрацювання. Натомість 63% президентських законопроектів було розглянуто, з яких лише 1% було відхилено”, – сказав Заблоцький.

Крім того, він наголосив, що побороти корупцію на державних підприємствах можна тільки одним способом – приватизувати їх.

“Але, на жаль, приватизація системно не знаходить підтримки в парламенті”, – зазначив економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua