Закарпаття хоче стати спеціальною економічною зоною


Закарпаття хоче стати спеціальною економічною зоною

Депутати Закарпатської обласної ради звернулися до керівництва країни з пропозицією відновити спеціальну економічну зону в регіоні.

Про це повідомляє прес-служба облради.

“Обласна рада … вирішила звернутися до президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Володимиа Гройсмана і прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо необхідності відновлення інвестиційного режиму СЕЗ “Закарпаття”, – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, спеціальна економічна зона діяла з 2001 року. Проте в 2005 році її скасували.

“Україна, і Закарпаття зокрема, втратили можливість отримати задекларовані інвестиції в розмірі 1,2 млрд дол. США. Проекти, зареєстровані на території СЕЗ “Закарпаття”, недоотримали 155 млн грн фінансування”, – наголошується у зверненні.

На думку депутатів, тільки в 2005 році втрачена можливість створення 6 000 000 робочих місць. Потенційні іноземні інвестори вважали за краще інвестування в сусідні Угорщину, Словаччину, Польщу та Румунію.

Раніше завдяки механізму стимулювання залучення інвестицій в Закарпатській області реалізовували проекти спільно з іноземними корпораціями, зокрема IKEA, Phillips, JVC на базі підприємств ПАТ “Мукачівський завод “Точприлад”, ЗАТ “Берегівський радіозавод” та інших.

Як підкреслили в зверненні, пільгові режими грали домінуючу роль у розвитку економіки регіону. Їх дострокове припинення негативно позначилося на інвестиційному іміджі області, вважають депутати.

Тому закарпатські депутати закликали відновити дію виключених статей закону “Про спеціальну економічну зону “Закарпаття” та продовжити термін дії закону “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” на 15 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua