Третина українців не змогла сплатити комуналку


Третина українців не змогла сплатити комуналку

За даними Держстату, 28,3% українців не заплатили за комунальні послуги в листопаді – після підвищення тарифів. При цьому в листопаді 2013 цей показник становив 1,2%. Експерти побоюються, що в майбутньому кількість людей, які ігнорують платіжки, буде тільки зростати.

«Зарплати у людей не збільшуються, тому їм нічим платити. І якщо з початку нульових років борг населення становив 11 млрд грн, то цілком можливо, що він збільшиться до 20 млрд », – сказав нам президент аналітичного центру Олександр Охріменко. Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко згоден: борги населення зростатимуть. «Крім усього, люди не вірять в економічну обгрунтованість тарифів, а не вірять тому, що мало у кого стоять лічильники», – говорить Кучеренко.

Ще одна проблема – не має механізму компенсації підвищення тарифів (не плутати з субсидією). «Планувалося, що компенсацію отримають близько 30% населення, але в підсумку її отримують лише 4,6%, тому що фактично за законом на компенсацію мають право тільки самотні пенсіонери. Та й сама сума компенсації всього 122 грн, а це крапля в морі », – говорить Охріменко. Кучеренко додає: держава сама вставляє палиці в колеса бажаючим отримати компенсацію. «Перешкодою може стати навіть наявність у людини або його родичів якогось «Запорожця» або розбитої халупи, яка вважається дачею», – нарікає екс-міністр.

Голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков впевнений: борги приведуть до непоправних наслідків. «У генеруючих компаній просто не буде грошей, щоб купувати газ, вугілля, мазут, електроенергію. У результаті ми будемо мати аварійні відключення світла і не такі теплі батареї, як хотілося б», – сказав нам Плачков. Серед інших наслідків – відсутність коштів на ремонт обладнання, заборгованості по зарплатах на комунпідприємствах та заборгованості до бюджету.

Тамара Балаєва

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua