Гонтарєва: НБУ виводить з ринку тільки мертві банки і "пральні"


Гонтарєва: НБУ виводить з ринку тільки мертві банки і "пральні"

Глава Національного банку Валерія Гонтарєва заявила, що Національний банк виводить тільки мертві банки, а також ті, які банками зватися не повинні, тому що займаються тільки відмиванням грошей.

“33 банки, які виведені з ринку, це великий відсоток. При цьому я можу сказати, що ми виводимо з ринку тільки неплатоспроможні банки, навіть не хворі, а мертві. Також ми виводимо банки, які займалися нелегальною діяльністю з відмивання грошей. Це був величезний бізнес у нашій країні, притому він хіба що міняв руки протягом своєї історії. Обороти бізнесу досягали неймовірних розмірів. Наскільки я бачила, оборот в 2013 році сягав близько 300 млрд гривень. Це при тому, що курс був 8. Сім таких банків найбільших, які займалися відмиванням грошей, ми вже вивели до Фонду гарантування”, – сказала Гонтарєва.

За її словами, відмивальні банки за нормативами були дуже платоспроможними, тому що банківською діяльністю вони фактично не займалися. При цьому вона поскаржилася, що раніше такі установи виводити з ринку було дуже складно: спочатку потрібно було визнавати їх проблемними, потім неплатоспроможними і тільки потім виводити з ринку. Тепер прийнято рішення закривати такі банки після фінмоніторингу. “Тепер у нас є можливість виводити ці банки в один етап з відбиранням ліцензій”, – підкреслила Гонтарєва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua