$800 - вже багато: уряд пропонує підвищити податок на доходи фізосіб з 17% до 20% при зарплаті понад 13 тис. грн


$800 - вже багато: уряд пропонує підвищити податок на доходи фізосіб з 17% до 20% при зарплаті понад 13 тис. грн

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді підвищити в 2015 р податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з 17% до 20% при зарплаті понад 13 тис. грн. Текст відповідного проекту закону №1578 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” зареєстрований на сайті парламенту 22 грудня 2014

Зокрема, проектом закону пропонується залишити розмір ПДФО при доходах менше десяти мінімальних зарплат на рівні 15%, при цьому підвищивши його з 17% до 20% при доходах понад 10 мінімальних зарплат. У документі вказується, що на даний момент частка осіб з доходом вище 10 мінімальних зарплат складає всього 1,3%.

Крім того, законопроектом пропонується підвищити ставку податку для пасивних доходів (процентів, інвестиційного прибутку, роялті) з 15% до 20%.

При цьому Кабмін пропонує зберегти на 2015 чинне обмеження стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Також законопроект передбачає вирівнювання ставок оподаткування для заробітної плати шахтарів, вирівнювання навантаження щодо доходів у вигляді спадщини вартістю понад 1 млн грн, яку отримують особи першого ступеня споріднення (з суми перевищення).

Крім того, уряд пропонує знизити діючий поріг оподаткування пенсій з 10 тис. грн на місяць до трьох мінімальних зарплат і обкладати суму перевищення за ставкою 15%. У документі вказується, що на даний момент частка пенсіонерів з пенсіями вище 3 мінімальних зарплат становить 3,3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua