ЄС знизить комісію при оплаті банківською карткою


ЄС знизить комісію при оплаті банківською карткою

Уряди країн, які входять до складу ЄС, досягли попередньої домовленості щодо зниження зборів за обробку транзакцій по кредитних і дебетових картках на всій території Європейського союзу.

Обмеження комісійних зборів буде застосовуватися як до внутрішніх транзакцій, так і до транскордонних платежів. Ця ініціатива допоможе знизити ціни на товари для споживачів.

На сьогоднішній день міжбанківська комісія за розрахунок картками, яку банк торговця оплачує банку-емітенту карти, не є прозорою і відрізняється в різних країнах ЄС.

Країни збираються встановити такі тарифи на міжбанківську комісію: для дебетових карток при транскордонних розрахунках – 0,2% від суми транзакції; для внутрішніх операцій – 0,2% від середньозваженої річної вартості всіх локальних транзакцій в рамках розрахункової системи; для кредитних карток – 0,3% від суми транзакції.

Ці норми наберуть чинності через шість місяців після офіційного вступу в силу відповідного законодавства. Перш його повинні схвалити уряди країн ЄС і Комітет з економічних та монетарних справ, після чого документ буде винесено на розгляд до Європарламенту в 2015р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «ЄС знизить комісію при оплаті банківською карткою» на Finance.ua - 3.3
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua