Німецький автоконцерн Daimler відмовився збільшувати частку в "КамАЗі"


Німецький автоконцерн Daimler відмовився збільшувати частку в "КамАЗі"

У новій акціонерній угоді, яку зараз готують основні учасники “КамАЗа”, у німецького автоконцерну Daimler вже не буде ексклюзивного права на ведення переговорів про покупку акцій концерну, що належать консорціуму інвесторів під управлінням Рубена Варданяна.

Консорціуму належить 23,6% акцій компанії. У нього, крім Варданяна, входять гендиректор “КамАЗа” Сергій Когогин і ще один приватний інвестор, ім’я якого не розкривається.

Очікується, що нова угода буде підписана протягом цього року, а його учасники залишаться тими ж: “Ростех”, Daimler, ЄБРР, “КамАЗ” і консорціум інвесторів.

Daimler став акціонером “КамАЗа” в 2008 рік, купивши в “Трійки діалог” 10% за 250 млн доларів. Потім докупив 1% (ще 4% для спільного управління купив ЄБРР), але подальші переговори про збільшення частки Daimler ні до чого не привели.

Гендиректор “РОСТЕХ” Сергій Чемезов (у держкорпорації 49,9% “КамАЗа”) на початку 2014 року пояснив, що Daimler хотів отримати контроль над заводом або добитися зниження ціни. Але консорціум на це не пішов, оцінюючи 100% “КамАЗа” в 2,4-2,5 млрд доларів. А Когогин на річних зборах акціонерів у червні уточнив, що, оскільки “КамАЗ” знаходиться в списку стратегічних підприємств, був ще й ризик того, що комісія з іноземних інвестицій могла не схвалити операцію з отримання концерном Daimler контролю над заводом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua