0 800 307 555
0 800 307 555

Швейцарія планує в 2014-2017 рр. виділити на впровадження проекту EEA в Житомирі техдопомогу майже на 190 млн грн


Швейцарія планує в 2014-2017 рр. виділити на впровадження проекту EEA в Житомирі техдопомогу майже на 190 млн грн

Уряд Швейцарської конфедерації на конкурсній основі визначив Житомир як наступне місто України для впровадження проекту “Європейська енергетична нагорода” (European Energy Award, EEA) з поліпшення інфраструктури та системи енергоефективності.

Як повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) з посиланням на директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні (Swiss Cooperation Office Ukraine) Гуїдо Бельтрані (Guido Beltrani), уряд Швейцарії в рамках впровадження EEA протягом 2014-2017 рр. планує вкласти в реалізацію заходів у Житомирі приблизно 14,5 млн швейцарських франків, або близько 190 млн грн.

“Проект (з впровадження енергоефективності в Житомирі – ІФ) включає три компоненти: впровадження EEA на муніципальному та національному рівні, відновлення систем центрального опалення в обраних районах і громадських будівлях, а також розширення потенціалу “Житомиртеплокомуненерго”, – цитує прес-служба виступ Г. Бельтрані під час інформаційного семінару “Європейська енергетична нагорода: питання впровадження в Україні”, що відбувся у вівторок у Києві.

Г.Бельтрані нагадав, що в червні 2014 року між Німецьким агентством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit, GIZ), що працює над поліпшенням енергоменеджменту та енергомоніторингу в Житомирі, міськрадою та Швейцарським бюро співробітництва в Україні підписаний меморандум про взаєморозуміння щодо координації дій у ході реалізації проектів енергоефективності в Житомирі.

У свою чергу, заступник голови Мінрегіону Андрій Бєлоусов повідомив, що першим містом України, яке в 2011 році приєдналося до EEA і отримало фінансову підтримку швейцарського уряду (технічна допомога на суму 16,08 млн швейцарських франків, або 176,196 млн грн за курсом валют на листопад 2011 року – ІФ), а також інформаційну та технічну підтримку з боку міжнародних організацій та фахівців була Вінниця, яка, як очікується, вже в 2015 році отримає срібну EEA.

“Використовуючи цей досвід, уряд Швейцарії обрав наступне місто для подібного проекту – Житомир. Крім того, наші зарубіжні колеги планують надати підтримку для впровадження EEA на всеукраїнському рівні”, – додав А.Білоусов.

Європейська енергетична нагорода (European Energy Award, EEA) заснована Швейцарією в 1988 році.

EEA на сьогодні є одним з міжнародних інструментів підтримки міст, енергетична політика яких спрямована на раціональне використання енергоресурсів та збільшення частки відновлюваних джерел енергії в їх енергетичному балансі.

Станом на початок липня 2014 року учасниками проекту EEA є понад 1,2 тис. міст в 12 країнах світу, з яких більш ніж 0,6 тис. міст отримали EEA.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua