Росія навряд чи зможе перехопити на себе ті товарні потоки з Криму, які раніше йшли в Україну, - експерт


Росія навряд чи зможе перехопити на себе ті товарні потоки з Криму, які раніше йшли в Україну, - експерт

Заборона на вивезення продуктів у першу чергу вдарить по самому ж Криму, переконаний директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. “Російський ринок навряд чи зможе перехопити на себе ті потоки, які раніше йшли в Україну, в тому числі і за рахунок складнощів доставки, і за рахунок набагато складніших процедур, і крім того, конкуренції, яку треба буде витримати підприємствам, які хочуть зайти на російські ринки. А це набагато складніше і вимагатиме коштів. Такі обмеження нібито робляться для того, аби зберегти продукти у Криму, для місцевого населення, але насправді це лише погіршить ситуацію. Ринки збуту і рівень попиту-пропозиції – це досить складні процедурні роботи, пов’язані й з інфраструктурою, і з логістикою, і зі зв’язками з поставниками, тому найбільше і найшвидше програють кримські виробники”, – підсумував експерт.

На його думку, переорієнтація торговельних потоків на Одесу – природній й позитивний процес. “Доречно було б знайти механізми, які б допомогли і посприяли тим бізнесам, в тому числі і туристичним, які хочуть розвиватися у південних областях України, допомогти їм швидше ставати на ноги, включитися в інфраструктуру, отримувати позитивні результати. Переорієнтацію торгівельних потоків чи сфери надання послуг треба вітати”, – додав Юрчишин.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, в Одеській області зафіксовано значний приріст експорту товарів за перший квартал – він збільшився на 41,6%. При цьому імпорт впав на 23%.

Більше про зміщення торговельних потоків читайте в статті “Торгівля тікає із Криму в Одесу: але чи повернеться вона назад?”

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua