Турчинов підписав закон про "Окуповані території" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Турчинов підписав закон про "Окуповані території"

Казна та Політика
5024
Тимчасово окупованою територією вважаються території Криму і Севастополя, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море.
Виконуючий обов’язки президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України. Про це повідомляє прес-служба глави держави в понеділок, 28 квітня.
Раніше, 15 квітня, Верховна Рада підтримала відповідний законопроект у другому читанні, на його підтримку віддали голоси 228 народних депутатів.
Документ визначає статус окупованих територій, встановлює на них особливий правовий режим, а також визначає особливості діяльності держорганів, підприємств, установ і організацій.
Відповідно до закону, тимчасово окупованою територією визначаються території Автономної Республіки Крим та Севастополя, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводний простір, їх дно і надра.
Тимчасово окупована територія оголошується зоною з обмеженим доступом в’їзду та виїзду. “Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї допускається лише за спеціальним дозволом і через пункти в’їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”, – йдеться в документі.
Закон передбачає, що тимчасово окупована територія є невід’ємною частиною території України і на неї поширюється українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини на ній покладається на Російську Федерацію. Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної даній території, а також відповідальність за охорону культурної спадщини на ній повністю покладається на РФ.
Відповідно до закону, за фізичними та юридичними особами зберігається право власності на майно, якщо воно придбане відповідно до законів України.
“Будь-яка правова угода щодо нерухомого майна, укладена з порушенням вимог законодавства України, вважається недійсною з моменту укладання і не створює правових наслідків, крім тих, які пов’язані з її недійсністю. Набуття права власності на майно на тимчасово окупованій території допускається лише у разі спадкування за законом або за заповітом, якщо спадкоємці відносяться до однієї з черг спадкоємців за законом України”, – зазначено в документі.
На тимчасово окупованій території забороняється будь-яка господарська діяльність, що підлягає держрегулюванню (ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікація та інша), ввезення та/або вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних повідомлень. Також заборонено користування державними ресурсами, в тому числі природними, фінансовими і кредитними, заборонено здійснення грошових переказів, а також фінансування або інше сприяння вищезазначеній діяльності. Належна до держрегулювання госпдіяльність допускається у випадках, якщо вона відповідає державним інтересам України, мирному врегулюванню конфлікту, деокупації або гуманітарним цілям.
В остаточній редакції закону немає статті про коллобораціонну діяльність, яка була в першому читанні.
Закон визначає, що під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян на тимчасово окупованій території не організується і не проводиться.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас