Обсяг випуску фінансових векселів може досягти 20 млрд. грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяг випуску фінансових векселів може досягти 20 млрд. грн

1295
Обсяг емісії фінансових векселів уряду в 2013 р. може скласти від 5 до 20 млрд. грн. Такий прогноз зробив начальник відділу рейтингів корпоративної сфери Рейтингового агентства «IBI-Rating» Ігор Андрусик.
 
«Враховуючи минулорічний обсяг відшкодування ПДВ у розмірі 46 млрд. грн., на мою думку, ринок фінансових векселів складе десь від 5 до 20 млрд. грн., що залежатиме, в першу чергу, від економічної ситуації в країні, а також від наповненості бюджету», – уклав він.
 
Фінансисти очікують, що закон, який дозволяє Мінфіну випускати векселі, буде прийнятий Верховною Радою до закриття поточної парламентської сесії в липні, а перша емісія урядових боргових паперів відбудеться у вересні-жовтні 2013
 
«Можна припустити, що в середньому термін погашення фінансового векселя становитиме рік-півтора. Але, знову-таки, ці цифри будуть змінюватися залежно від стану економіки, а також від обсягу боргу за векселем», – вважає Андрусик.
 
Вже восени може бути сформований вторинний ринок боргових паперів. «Владі, в першу чергу, потрібно створити всі необхідні умови для існування даного інструменту, а ринку потрібен час, щоб його апробувати. А по-друге, потрібен контроль і збалансована політика держави щодо використання даного інструменту», – зазначив Андрусик.
 
Експерти допускають, що випуск фінансових векселів буде здійснюватися за аналогією з ПДВ-облігаціями, які уряд емітував в серпні 2010 р. для погашення заборгованості з податку на додану вартість. Номінальна вартість паперів складе 1 тис. грн., прибутковість не перевищить 5,5% річних, векселі будуть амортизаційними – раз на півроку за ним буде погашатися 10% основного боргу.
 
У минулому місяці Верховна Рада двічі провалила законопроект № 2846 про право уряду оформити казначейськими векселями кредиторську заборгованість, і відшкодовувати ними податок на додану вартість (ПДВ). Але лідери Партії регіонів заявили, що документ буде повторно виставлений на голосування і прийнятий в червні.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас