10061
Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2013 року - прогноз
— Нерухомість
Якщо переглянути динаміку цін на нерухомість в травні 2013 року, стане очевидним, що спостерігається загальне зростання активності покупців і збільшення кількості угод.
У всіх без винятку великих містах України (обласних центрах) відзначається стабілізація цін.
Максимальне зростання на 0,49% зафіксовано в Донецькому регіоні, мінімальне в Одесі (0,19%) і Києві (0,30%).
Рівномірно зросли ціни у Львові (0,40%), Дніпропетровську (0,40%) та Харкові (0,44%)
За минулий місяць несуттєво зросли ціни й у не найбільших містах країни – Хмельницькому (0,14%), Сімферополі (0,05%), Миколаєві (0,11%), Чернігові (0,09%), Херсоні (0,15%), Ужгороді (0,07%).
Чи не втрачають в ціні однокімнатні квартири
На сьогоднішній день зупинилася тенденція здешевлення трикімнатних і чотирикімнатних квартир, але основне зростання вартості припадає на однокімнатні та двокімнатні квартири.
На ринку вторинного житла найбільшу кількість договорів купівлі-продажу сьогодні традиційно укладається в найдешевшому сегменті економ-класу (квартири вартістю $50-80 тис.), а також ще трохи в середньому ціновому сегменті – $80-95 тис. Інтерес зберігається і на квартири бізнес-класу в будинках у центрі міст і віком до 10 років у найпопулярніших районах.
У травні, за даними SV Development, в столиці було укладено 1860 угод купівлі-продажу вторинного житла, що більш ніж на 11% більше кількості угод за квітень.
Найчастіше купують двокімнатні квартири
Найбільшим попитом у покупців в травні 2013 року користувалися двокімнатні квартири, на купівлю яких припадало близько 47% угод (на однокімнатні – 42% угод, тоді як попит на трикімнатні і більше – 11%).
При цьому 57% всіх угод у Києві припадає на купівлю квартир вартістю до $100 тис., 25% в ціновій категорії від 100 до 200 тис. доларів і 18% – у категорії понад 200 тис. доларів.
Прогноз
В наступному місяці компанія прогнозує кількість угод на рівні 1950-2000. Традиційно найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які припаде близько 46-48% всіх угод, 41-43% займуть однокімнатні квартири і 10-12% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше.
Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла, то в Києві вона складе $1980/кв. м. А однокімнатну квартиру в столиці можна купити за $66-69 тис.
“За нашими прогнозами, максимальну кількість угод (56-60%) буде зафіксовано в сегменті до $100 тис., 24-27% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 17-20% – у категорії понад $200 тис.”, – резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною