Перевиробництво цукру і гречки в 2013 році може привести до збитковості галузей, - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Перевиробництво цукру і гречки в 2013 році може привести до збитковості галузей, - експерти

Аграрний ринок
405
Якщо допустити перевиробництво цукру або гречки, більшість виробників будуть змушені продавати цю продукцію в наступному маркетинговому році за безцінь. На думку експертів, це може призвести до збитковості підприємств. У той же час фахівці відзначають, що для уникнення цієї ситуації вже зроблено перші кроки. Так, цього року виробники наблизилися до оптимальних посівних площ і обсягів виробництва.
«Ми повинні розуміти, що надвиробництво – це вкрай негативне явище в економіці. Продукція на ринку відразу дешевшає, від чого виграють тільки споживачі. Зовсім інша ситуація з виробниками, які вкладають значні суми в те, щоб виростити цукровий буряк або гречку, а в результаті не покривають витрати. Це може призвести до того, що виробники припинять вирощувати ті культури, які їм невигідно. Тому правильний вихід у цій ситуації – знайти баланс між виробництвом і попитом на ринку», – підкреслив аналітик аграрних ринків Руслан Швець.
У свою чергу, експерт аграрного бізнесу Андрій Китаєв відзначає, що цього року посівні площі під цукровим буряком оптимальні. Це дозволить уникнути перевиробництва цукру. «На сьогоднішній день, вперше в Україні, кількість посівних площ під цукровий буряк є оптимальною і як ніколи збалансованою. Це дозволить зберегти потрібну рівновагу і не допустити перевиробництва цукру, що негативно позначилося б на галузі. Такий підхід не дозволить спекулювати на ринку, і ціна на цукор буде прогнозованою і стабільною», – зазначив Китаєв.
Нагадаємо, в Міністерстві аграрної політики і продовольства повідомили, що в Україні триває сівба гречки, яка вже висаджена на площі 191 тис. га. Також завершено посів цукрових буряків на площі 306 тис. га.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас