Пенсії проіндексують на 2,1 млрд грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пенсії проіндексують на 2,1 млрд грн

Казна та Політика
912
Верховна Рада України (ВР) схвалила в першому читанні і в цілому урядовий проект закону №1117 “Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”. За проголосували 350 депутатів з мінімально необхідних 226.
Перерахунок пенсій буде проводиться 1 березня кожного звітного року шляхом збільшення заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію, на коефіцієнт, що відповідає не менше 20% зростання середньої зарплати в порівнянні з попереднім роком. При цьому він не може бути меншим, ніж зростання інфляції.
Крім того, до страхового стажу будуть включені декретні відпустки. Також планується врегулювати питання отримання пенсії непрацездатними дітьми, у яких померли батьки.
“Реалізація пропозиції про перерахунок пенсій у зв’язку зі збільшенням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, вимагає в 2013 році видатків у сумі 2 140,8 млн. грн., які передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України на 2013 рік”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Також вдосконалюється механізм перерахунку будинкам-інтернатам (пансіонатам) для престарілих та інвалідів за підопічних частини пенсії військовослужбовців, та державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам).
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас