Світова економіка в пастці?


Світова економіка в пастці?

"Ми так по-справжньому і не усунули корінні структурні проблеми в економіці США і всього світу, які накопичувалися десятиліттями і спровокували кризу 2008 року. Економіка США споживала більше, ніж виробляла, азійський бум тримався на свідомо заниженому курсі місцевих валют, а Європа має єдину валюту без єдиної економіки", - пише журналіст The Washington Post Стівен Перлстейн.

Після кризи держави збільшили бюджетні дефіцити, а центробанки почали друкувати гроші для вкидання в систему. Але розігнати економіку до "швидкості звільнення" не вдалося, і тепер доведеться проводити болючі структурні перетворення в контексті економічного застою. Це стосується не тільки США, але і Європи, Японії, Китаю та багатьох інших країн.

Але автор вважає, що уряди можуть дещо зробити негайно: ФРС - продати на ринку частину казначейських векселів, ЕвроЦБ - скуповувати держоблігації, скинуті паніку інвесторів і банками, Обама і Конгрес - терміново реалізувати вже намічені держпроекти із закупівель для армії та будівництва інфраструктури, ввести 100-відсоткове податкове вирахування на витрати фірм на нове обладнання та дослідження.

Але можливості уряду обмежені: все по місцях розставить тільки ринок, підкреслює автор. На думку Перлстейна, економіка опинилася в пастці: поки дисбаланс не скоректований, стійке зростання не відновиться, але процес корекції - важкий тягар для ослаблої економіки. Рівень життя неминуче знизиться. "Легких або безболісних рішень не існує. Питання лише в тому, яким чином наше суспільство буде розподіляти біль", - підсумовує він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua