1053
Гейтнер: США в жодному разі не допустять "технічного" дефолту в серпні
— Казна та Політика
США зможуть уникнути так званого "технічного" дефолту, піднявши стелю з державного боргу завдяки досягненню компромісу між республіканцями і демократами з цього питання, заявив на форумі фінансових директорів, організованому журналом The Wall Street Journal, глава Міністерства фінансів країни Тімоті Гейтнер.
Для врегулювання суперечностей між двома найбільшими партіями раніше була створена двостороння група, яку очолив віце-президент Джо Байден. На думку Гейтнера, група "досягла прогресу" у справі розробки законопроекту, який дозволить розширити обсяги держборгу США, при цьому передбачивши скорочення витрат бюджету в майбутньому. Передбачається, що схвалення документа конгресом дозволить державі заощадити від 4 до 5 трлн доларів протягом наступних десяти років.
"Дефолт немислимий. Він однозначно не відбудеться, - заявив Гейтнер. - Дуже важливо, що обидві сторони (республіканці і демократи) згодні з тим, що стеля має бути підвищена, а коли є єдина позиція з найбільш принципового питання, залишається лише врегулювати контури змін".
Держборг США станом на 16 травня поточного року перевищив 14,29 трлн дол. На цьому тлі глава Мінфіну країни схвалив "екстраординарні заходи", які дозволять уряду брати гроші в борг до 2 серпня. Після цього терміну дефіцит бюджету не дозволить адекватно виконувати взяті на себе державою зобов'язання, у тому числі з частини забезпечення держоблігацій.
Водночас республіканці, які мають більшість у конгресі, відмовляються схвалювати законопроект щодо збільшення стелі держборгу, вимагаючи спочатку надати розроблений механізм щодо зменшення боргу в майбутньому. До моменту, поки не буде схвалений новий рівень держборгу, федеральний уряд згортає ряд програм, в тому числі у пенсійній сфері. Якщо зміни в законодавстві все ж будуть узгоджені адміністрацією Обами і лідерами конгресу, у парламентарів буде в розпорядженні один місяць для схвалення закону в обох палатах законодавчого органу до досягнення дедлайну на початку серпня.
Гейтнер висловив надію на те, що "законодавці і адміністрація досягнуть згоди з довгострокової програми зниження дефіциту бюджету, поліпшення інвестиційного клімату та забезпечення державного фінансування таких сфер, як, наприклад, освіта".
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною