0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ схвалив ослаблення білоруського валютного регулювання


МВФ схвалив ослаблення білоруського валютного регулювання

Міжнародний валютний фонд схвалив рішення білоруської влади ввести вільне курсоутворення між банками і компаніями, закликавши уніфікувати валютні курси на всіх сегментах валютного ринку в короткі терміни.

"Те рішення, яке було оголошено, - це рух у правильному напрямку. Це забезпечить більшу гнучкість валютного курсу", - цитує Reuters голову представництва фонду в Мінську Наталію Колядіну.

Ажіотажний попит на валюту виснажив резерви Нацбанку, а обмеження на валютному ринку призвели до зростання цін на імпорт, перебоїв з товарами, появи чорного ринку валюти, множинності валютних курсів і довгих черг в обмінниках.

Узаконивши "сірий" курс рубля, влада пообіцяла працювати над тим, щоб у перспективі вийти на єдиний курс. "Обнадіює, що НБ назвав це тимчасовим заходом і заявив, що курси будуть уніфіковані... Це має бути зроблено в досить короткі терміни", - сказала глава представництва МВФ.

У Білорусі діє правило обов'язкового продажу 30-процентної частки валютної виручки на біржі, де Нацбанк жорстко контролює курс рубля. При операціях з населенням на ринку готівкової іноземної валюти діє принцип: курс Нацбанку плюс-мінус 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua