Рубіні: Відновлення світової економіки розтягнеться на роки


Рубіні: Відновлення світової економіки розтягнеться на роки

Сповільнення темпів економічного зростання розвинених країн в другій половині поточного року продовжиться наступного року і позначиться на ринках, що розвиваються, вважає професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні.

"Відновлення розвинених країн йде досить динамічно, але крива відновлення носить U-подібний характер, оскільки має місце дуже велика частка позикових коштів. Відновлення розтягнеться на роки і швидкого зростання чекати не доводиться. Країни з ринками, що розвиваються, відновлюються швидше, проте відірватися від глобальних трендів не вийде - дуже сильні економічні зв'язки", - сказав він під час інвестиційного форуму, організованого групою компаній "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) в Києві у вівторок.

Рубіні пояснив, що стимули зростання економіки розвинених країн вже вичерпані: коректування запасів зроблене, фіскальні стимули перетворюються на "фіскальну перешкоду". При цьому, за його словами, відновлення розвинених економік може настільки сповільнитися, що не виключене виникнення другої хвилі рецесії (W-подібне відновлення).

За прогнозами експерта, зростання економіки США в 2010 році не перевищить 1%. "Безробіття зростає, збільшується бюджетний дефіцит, втрати банків у реальному секторі стає більшим, наростає валютна напруга. Все це відчуватиметься як рецесія, хоча технічно може нею і не бути", - пояснив Рубіні.

За оцінкою експерта, схожим чином складається ситуація в єврозоні: країни втрачають зовнішню конкурентоспроможність на тлі високої заборгованості і непродуктивного експорту, при цьому не вирішена проблема периферії єврозони, де існує ризик кредитної кризи і дефляції.

До країн, які стоять перед ризиком другої хвилі рецесії, Рубіні також відніс Японію.

Серед ринків, що розвиваються, експерт виділив як окрему групу Китай, Індонезію, Бразилію, деякі країни Близького Сходу і Латинської Америки, економіка яких, відновлюється по V-подібній кривій. За його словами, відновлення цих економік поки стійке, та спостерігається деякий перегрів, який надалі загрожує переоцінкою активів і надуванням "бульбашок", що може спровокувати рецесію.

До іншої групи країн Рубіні, що розвиваються, відніс найбільш слабкі і постраждалі від кризи економіки - країни Балтії, деякі країни Південної і Центральної Європи, у тому числі Україну. На думку експерта, міцність відновлення економіки цих країн залежить від їх власної політики у сфері управління фінансів, а також від глобальних економічних умов (відновлення в США, єврозоні). Він також вважає, що стійкішим відновлення цих країн зробить реформування вітчизняної економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua