В НБУ прогнозують падіння ВВП в 2009 р. на 13,5-14,5%


В НБУ прогнозують падіння ВВП в 2009 р. на 13,5-14,5%

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в 2009 році буде на 13,5-14,5% менше, ніж в 2008 році, прогнозує керівник групи радників глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Більше падіння очікується лише в Литві", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Литвицький нагадав, що Державний комітет статистики в 2009 році публікує лише динаміку ВВП у форматі "квартал поточного року до аналогічного кварталу минулого року", відмовившись від формату "місяць поточного року до місяця минулого року" і кумулятивного показника за період цього року до періоду минулого року. На його думку, це звужує можливості для аналізу і ранішої фіксації зміни тенденцій в економіці.

Голова групи радників НБУ уточнив, що з врахуванням даних Держкомстату про уповільнення темпів падіння ВВП в першому кварталі 22,3% до 17,8% в другому кварталі і 15,9% - в третьому, він оцінює кумулятивне падіння ВВП за підсумками півріччя на 19%, дев'яти місяців - на 17,7%, а 11 місяців - на 15,8%.

За його оцінкою, в листопаді цього року до листопада минулого року реальний ВВП зменшився на 1,3%.

"Тобто рецесія, криза не закінчилися", - підкреслив Литвицький.

Говорячи про 2010 рік, керівник групи радників глави НБУ спрогнозував, що вже в першому кварталі буде зафіксована позитивна динаміка ВВП і промисловості, багато в чому пов'язана з ефектом низької порівняльної бази.

"Може бути і 5%, і 7%, і 8%, з врахуванням того падіння, яке було в першому кварталі 2009 року, - 22,3%", - пояснив він.

В той же час Литвицький звернув увагу на чинники ризику, які можуть погіршити цю динаміку. Серед них він виділив ручне управління бюджетом за відсутності закону про держбюджет-2010, чергове підвищення цін на газ, вибори, а також чинник погоди і грипу.

В цілому на 2010 рік консервативний прогноз зростання ВВП становить 3%, сказав керівник групи радників глави НБУ. При цьому експерт зазначив, що на цей показник може також мати значний вплив зовнішній чинник. "Ми не знаємо, чи буде друга хвиля світової кризи", - зокрема сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua