Google обмежить доступ до безкоштовного читання новин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Google обмежить доступ до безкоштовного читання новин

1100
Видавці газет отримають можливість встановлювати обмеження на кількість статей, які можна буде знайти і прочитати за допомогою пошукової системи Google, заявили в керівництві найбільшого інтернет-пошуковика.
Як передає ВВС, таке рішення було прийнято у відповідь на звинувачення з боку деяких видань в тому, що Google заробляє на наданні доступу до інтернет-версій ЗМІ.
Тепер охочі медіа-видавництва можуть приєднатися до програми First Click Free, яка дозволяє закрити користувачам необмежений доступ до веб-сторінок.
"Хоча ми раді, що велика кількість видавців уже використовує First Click Free, ми помітили, що деякі з тих, хто готовий спробувати цю програму, відчувають неспокій у зв'язку з людьми, котрі порушують сам дух First Click Free, щоб дістати доступ практично до всіх матеріалів сайту", - йдеться в заяві Google.
Користувачі, що відкрили більше п'яти статей одного видання протягом дня, перенаправлятимуться на сторінку, що пропонує реєструватися на сайті газети або журналу або заплатити за подальший доступ до їх електронних матеріалів.
"Раніше кожен клік користувача сприймався як безкоштовний. Тепер ми запустили нову версію програми - з тим, щоб видавці могли обмежувати користувачів переглядом не більше п'яти сторінок на день без попередньої реєстрації або підписки", - пояснює один з менеджерів Google Джош Коен.
Багато читачів справді помітили, що, замість того, щоб платити за підписку на інтернет-версії газет, можна просто читати розміщені там статті за допомогою Google.
Нагадаємо, раніше найбільший медіа-магнат Руперт Мердок звинуватив Google та інші пошукові системи в тому, що вони наживаються на журналістській праці співробітників його медіа-імперії, отримуючи дохід від реклами, яку дивиться користувач при пошуку тієї чи іншої газетної статті. Він пригрозив позбавити пошуковика та інші крупні інтернет-ресурси можливості індексації видань, що належать йому, серед яких, зокрема, газети Times, Wall Street Journal. За деякими даними, Р.Мердок вів переговори з Microsoft, щоб зробити матеріали належної йому медіакорпорації News Corp. доступними винятково через Bing - новий пошуковик гіганта програмного забезпечення.
А у вересні Міністерство юстиції США зажадало від суду Нью-Йорка відхилити угоду, за умовами якої пошукова система Google могла б опублікувати в інтернеті мільйони книг для вільного користування. Окрім мін'юсту США, проти ідеї величезної безкоштовної інтернет-бібліотеки виступили компанії Microsoft, Yahoo і Amazon.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас