МВФ тисне на бюджет


МВФ тисне на бюджет

МВФ вимагає від України термінового прийняття бездефіцитного бюджету і підвищення цін на газ для населення.

Такі головні умови виписані в листі Фонду, адресованому президентові та прем'єр-міністрові України. Тільки після цього наша країна зможе одержати другий транш кредиту на 1,845 мільярда доларів. Щоб виробити спільний план дій, сьогодні Віктор Ющенко знову скликає екстрену нараду. Брати участь у ній будуть прем'єр Юлія Тимошенко, голова Нацбанку Володимир Стельмах, спікер Верховної Ради Володимир Литвин і представники опозиційних партій.

Як повідомляло "Дело", 3 березня влада країни відправила керівництву Фонду у Вашингтон "лист трьох", де заявляла про погодженість своїх позицій відносно економічної політики в країні. Після цього українська влада була впевнена: одержання другого траншу не за горами. Однак тепер керівництво Валютного фонду жорстко заявило: спочатку зміни бюджету, і тільки потім Україні дадуть другий транш.

МВФ у листі прем'єр-міністрові і президентові висунув нові вимоги для надання Україні другого траншу кредиту на 1,845 мільярда доларів. Зокрема представники Фонду вимагають вирішення питань із дефіцитом держбюджету. Раніше Фонд погодився на дефіцит бюджету 3% за умови вказівки джерел його покриття. Крім того, Фонд вимагає стабілізувати фінансові потоки НАК "Нафтогаз" із зазначенням стабілізаційних заходів.

За словами керівника служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Романа Жуковського, з 11 сторінок листа питання у Фонду викликали тільки 4 пункти. Крім проблем держбюджету і фінансового стану газового монополіста, сумніви в керівництва МВФ викликав дефіцит Пенсійного фонду і рекапіталізація банків. "Зараз ведеться дискусія, чи правильно робить Нацбанк, коли рефінансує банки і не стежить за структурою їх кредитного портфеля", - пояснює голова комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Сергій Терьохін.

Для одержання другого траншу МВФ вимагає від української влади підписання так званого листа про наміри, який фактично стане новим варіантом меморандуму.

У той же час, як стало відомо "Делу", уряд відмовився від пропонованої фондом норми про підвищення пенсійного віку на рік кожні півроку. "Цей пункт вилучили, тому що він був дуже дискусійний", - повідомило джерело в Кабміні. Крім того, українська влада не стала включати вимогу фонду про відмову від державного регулювання курсу гривні і прирівнювання його до ринкового.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua