Скільки коштує мільярд від Черновецького? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштує мільярд від Черновецького?

Казна та Політика
3796
Як не складно було одержати відомості про комерційну складову ініціатив Черновецького, але дещо нам все-таки вдалося дізнатися.
Коли столичний градоначальник стверджував, що в нього є цілих 50 оригінальних програм, кожна з яких може принести в бюджет міста до одного мільярда гривень, усі сміялися. Але коли Леонід Черновецький почав їх впроваджувати в життя, стало не до сміху...
Оригінальність мерських забав виявилася досить спірною не тільки з точок зору законів і здорового глузду, але й з моральних міркувань. Цвинтарні тарифи, будинок старих в обмін на квартиру, податок на холостяків, платна медицина, 450 гривень за дитячий гурток та аукціони дитячих малюнків - це найбезглуздіші, але все-таки ще нереалізовані задумки улюбленого мера бабусь. Може бути, вони б і принесли кожна по мільярду для цих самих "улюблених бабусь", але, як говориться, поки не судилося.
Набагато цікавіше глянути на фінансові результати вже діючих "оригінальних програм" від Леоніда Черновецького, якими він зібрався облагодіяти свою паству. А таких, на жаль, поки набирається не так вже й багато: в результаті вивчення ринку, нам удалося визначити лише три більш-менш успішно діючі проекти мера - програма "котики-животики", кінні перегони на іподромі та торгівля власними бестселерами на своєму ж персональному сайті.
Як не складно було одержати відомості про комерційну складову цих ініціатив Черновецького, але дещо нам все-таки вдалося дізнатися. Відразу ж обмовимося, що ні імен, ні посад, ні дослівних фраз ми приводити не станемо через побоювання підставити своїх співрозмовників під нерозумний гнів київського градоначальства, але запевняємо, що вся ця інформацію, аж до диктофонних записів у редакції "proUA" є.
Отже, спробуємо розібратися, що одержав Київ і його територіальну громаду від впровадження програми, що одержала в народі назва "Котики-животики".
Відповідно до ініціативи і розпорядженням мера Черновецького з 18-го лютого в Комунальному підприємстві "Київський зоопарк" створена платна телефонна довідка "Айболит", яка повинна обслуговувати всіх жителів України з питань ветеринарної допомоги домашнім тваринам. Ціна однієї хвилини такої турботи коштує 4,8 гривні, а обслуговують цю "гарячу лінію" цілих три профільних фахівці. Поки ця послуга діє щодня з 9.00 до 18.00, але найближчим часом планує перейти в цілодобовий режим роботи.
Як нам вдалося встановити, на сьогоднішній день, за 7 повних робочих змін три фахівці зоопарку зуміли зробити близько 20 платних телефонних консультацій. Тобто, у підсумку поки доводиться по одному телефонному дзвінку на день на кожного притягнутого ветеринара. Але це тільки початок. Через місяць, як прогнозують самі співробітники зоопарку, таких дзвінків може бути й по півтора на один лікаря. Але мільярдом тут навіть не пахне, як не пахне й реальною зарплатою для самих консультантів.
Але, як заявив один зі співробітників закладу, от якщо сам Леонід Михайлович зі свого службового кабінету буде щодня дзвонити на платний телефон зоопарку й по кілька годин детально з'ясовувати анатомічні подробиці будови свого улюбленого слона ьа особливості його травлення, то ця програма дуже швидко стане не тільки самоокупною, але й прибутковою. Щоправда, за рахунок витрат міського бюджету на місто мера.
Набагато гірші справи на так широко розрекламованому нібито "оживаючому" іподромі, де вже три рази в кожну суботу розігрувався "Кубок мера". Від цього заходу сам кінно-спортивний заклад поки ще не одержало ні копійки прибутку, хоча всі три рази на перегонах організовувався тоталізатор, у якому сам Черновецький примушував брати участь всіх своїх підлеглих.
Сам іподром як тільки надає свою інфраструктуру для проведення щосуботнього мерського шоу, а всю організаційну роботу, аж до фінансових питань, веде якийсь "оргкомітет" з Київміськадміністрації.
Нам навіть не вдалося встановити, хто і на яких підставах організовував і проводив тоталізатор на перегонах 7-го та 14-го лютого, який була й куди пішов з його прибуток . Відомо тільки, що 21-го лютого на іподромі ставки приймала відома московська букмекерська контора "Фаворит", але про свій фінансовий результат гри на перегонах у ній говорити відмовилися, лише повідомивши, що він "достатній". Там же й підтвердили, що перед ними і не стояло завдань перераховувати якусь суму на рахунок іподрому, а що стосується зобов'язань перед мерією - то це комерційна таємниця. При цьому, в "Фавориті" не змогли сказати, чи будуть вони й далі займатися кінним тоталізатором.
І, нарешті, хіт Інтернет-продажів сезону - книги "Сповідь мера" та "Як стати мільйонером?", реалізовані через персональний сайт Леоніда Черновецького, де розміщені "Правила покупки": "Заплативши 24 грн. Ви одержуєте можливість он-лайн прочитання книги з одного комп'ютера протягом 7 днів з моменту проведення оплати".
Можна також замовити і друковану версію одкровень та осяянь мера: за перший бестселер - 75 грн. з персональним автографом (24 грн. без автографа), а за другий - 750 грн. з персональним автографом (24 грн. без автографа). Однак, у правилах покупки значиться, що ці книги будуть "Незабаром", а платити можна й потрібно вже "зараз".
Потрібно визнати, що, з'ясовуючи фінансові результати он-лайнової "книгарні" від Черновецького, ми зіштовхнулися із найвідвертішою недовірою осіб, причетних до функціонування персонального сайту мера, і, можна сказати, навіть обґрунтованою підозрою із приводу журналістської цікавості. Але все-таки нам вдалося довідатися сумарний порядок цифр замовлень на он-лайнові та друковані версії книг Леоніда Михайловича. За 10 днів широкого розпродажу (а добова кількість відвідувачів сайту в цей час досягало 11 тисяч) було оформлено "близько" 10 заявок на залучення до мерської мудрості.
Які витрати на створення та підтримку в робочому стані сайту chernovetskiy.com.ua, нам довідатися не вдалося. Але, як повідомив сьогодні директор "Головного інформаційно-обчислювального центру "Київміськадміністрації Станіслав Каплуненко в інтерв'ю газеті "Хрещатик", розробкою та функціонуванням особистого сайту Черновецького займається очолювана ним бюджетна структура.
Підводячи підсумки, звичайно, можна задатися питанням, як, маючи такі сумнівні бізнеси-ідеї, київський мер збирається заробляти мільярди?.. Адже він сам неодноразово заявляв, що все, до чого він доторкався в житті, приносило йому прибуток. З яких таких джерел, збирається Леонід Черновецький витягати свої мільярдні прибутки, коли, як показало наше дослідження, населення Києва і України не сприймає його новацій?
Ігор Томм
За матеріалами:
Proua.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас