Ціни на вторинну нерухомість у Києві знизились, досягнувши 2 156 дол./кв.м


Ціни на вторинну нерухомість у Києві знизились, досягнувши 2 156 дол./кв.м

За даними інформаційно-аналітичного порталу Канзас за тиждень із 19 по 26 січня 2009 року індекс вартості вторинної нерухомості Києва опустився на 51$ на квадратному метрі. Середня вартість житла досягла позначки 2 156 $/кв.м.

Повна відсутність адекватних іпотечних програм для населення, нестабільність економічної і фінансової сфер, слабка прогностичність ситуації в країні є на сьогоднішній день основними факторами, що змушують ціни на вторинне житло падати вниз.

У цей час розкид цін пропозицій досить великий. Найдешевші квартири виставлені тими, кому потрібно терміново продати. Вони вже досить добре уступають за наявності реального покупця, часом погоджуючись у процесі торгу на знижку у розмірі десятків відсотків. Однак постійні коливання курсу долара прямо пропорційно впливають на вартість квадратного метра, таким чином, не дають можливості будувати фінансові плани, орієнтуватися на певну вартість житла. Це абсолютно не сприяє продажам, змушуючи більшість платоспроможних покупців чекати… весни.

Індекс вартості є індикатором поточного рівня цін на житло. Він не відображає ціну якоїсь конкретної квартири, а є загальноринковим показником. Зростання або зниження цього показника слугує індикатором підвищення або зниження загального рівня цін на житло в місті. А зміна ціни кожної окремої квартири є приблизно пропорційною зміні індексу вартості.

Другим показником, який розраховується для аналізу динаміки цін на ринку житла, є індекс цінового очікування. Цей показник має подвійний логічний зміст. З одного боку це індикатор темпів зміни цін на ринку нерухомості (% на місяць), а з іншого - значення похідної індексу вартості.

Індекс цінового очікування вторинної нерухомості Києва за минулий тиждень підвищився на 1,0%. Поточне значення індексу очікування однаково перебуває в негативній області і становить -2,3%. Зсув індексу очікування ближче до нуля в даній ситуації не є передумовою до зростання вартості житла, а скоріше до уповільнення темпів її зниження. З урахуванням чіткої тенденції спаду цін на вторинне житло аналітики компанії "Канзас" прогнозують подальше зниження цін на квартири столиці.

Третім показником, що розраховується компанією "Канзас" для вторинного ринку нерухомості Києва, є індекс прибутковості. Цей індекс дозволяє проводити зручний моніторинг поточної прибутковості вкладень у нерухомість, не вдаючись до самостійних обчислень. Розрахунок індексу прибутковості здійснюється за новою методикою, яка дозволяє побачити місячну ставку прибутковості нерухомості, а саме, індекс прибутковості розраховується як сума приросту вартості квартири за минулий місяць і місячного доходу від здачі квартири в оренду. Індекс прибутковості за новою версією компанії "Канзас" виражається у відсотках за місяць.

Індекс прибутковості вторинного житла за грудень 2008 року знизився на 2,2%. Поточне значення індексу перебуває в негативній області і становить -5,6%. За даними Національного банку України річна середньозважена ставка прибутковості по довгострокових доларових депозитах на листопад 2008 року склала 14,3% річних, тобто 1,19%/місяць. Таким чином, на сьогоднішній день банківський депозит є стабільнішим і привабливішим для вкладення грошей, ніж житлова нерухомість, за умови, звичайно, що депозит буде повернутий вчасно і без несподіваних комісій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua