Держбюджет може отримати 50 млн грн від реалізації квот в рамках Кіотського протоколу


Держбюджет може отримати 50 млн грн від реалізації квот в рамках Кіотського протоколу

Кабінет міністрів України в 2008 році планує одержати в державний бюджет країни 50 млн грн від реалізації квот установленої кількості викидів парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

Законопроект про відповідні зміни в Закон "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін у деякі законодавчі акти України" зареєстрований у парламенті сьогодні, 31 березня, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Отримані кошти пропонується використати для реалізації проектів, спрямованих на скорочення викидів або на збільшення поглинання парникових газів.

У зв'язку із цим Кабінет міністрів пропонує збільшити дохідну та видаткову частини бюджету країни на 50 млн грн - до 215,409 млрд грн і 232,422 млрд грн, відповідно.

Раніше повідомлялося, що Київ збирається продавати лише половину невикористовуваної квоти (2,2 мільярди тонн за 2008-2015 роки). Решту уряд "відкладе" як резерв. Таким чином, на продаж зможе бути виставлено близько мільярда умовних тонн: правда, після того, як будуть урегульовані деякі законодавчі норми.

Наших квот потребують країни, які перевищують власний ліміт. Їм рентабельніше платити мільйони Україні, ніж мінімізувати свої викиди. Так, до вільних квот СО2 уже проявляють інтерес Австрія, Іспанія і Бельгія. Активніше за всіх у цьому питанні виступає Японія.

Нагадаємо, Україна є стороною Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, у тому числі вона підписала Кіотський протокол до конвенції.

30 січня 2008 року уряд України затвердив порядок визначення мінімальної ціни при продажі квот на викиди парникових газів.

На сьогодні дохідна частина держбюджету України на 2008 рік становить 215 млрд. 359,4 млн гривень, видаткова - 232 млрд 372 млн гривень. Дефіцит держбюджету - 18 млрд 822 млн гривень.

Україна має право на торгівлю "повітрям" завдяки підписанню Кіотського протоколу. Відповідно до цього документа, Україна може щорічно викидати в атмосферу до 925 мільйонів тонн парникових газів. Однак такий обсяг промислових викидів здійснювався востаннє аж в 1990 році - після розвалу СРСР він скоротився більш ніж наполовину.

На рівень 1990 року продовжують рівнятися всі підписанти Кіотського протоколу. Завдяки цьому Україна тепер може реалізувати невикористану частину квоти. За прогнозом Мінекономіки, в 2008-2015 роках вона перевищить 2,2 мільярди тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua