Кредитори банків в управлінні ФГВФО у травні отримали понад 321,7 млн грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кредитори банків в управлінні ФГВФО у травні отримали понад 321,7 млн грн

167
Кредитори банків в управлінні ФГВФО у травні отримали понад 321,7 млн грн
Кредитори банків в управлінні ФГВФО у травні отримали понад 321,7 млн грн
Протягом травня 2025 року сума задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд), склала 321,7 млн грн.
Про це повідомив ФГВФО.
З цих коштів, завдяки успішній реалізації активів АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ», що перебували в заставі Нацбанку, 215,6 млн грн склала сума погашення вимог НБУ як забезпеченого кредитора.
Окрім того, із зазначеної суми 75,9 млн грн спрямовано на задоволення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам, як це визначено Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Ще 28,8 млн грн отримали кредитори 7-ї черги (юрособи-клієнти банку). Решта коштів була виплачена кредиторам інших черг.
Загалом за час діяльності Фонду станом на 1 червня 2025 року банки, що перебувають у ліквідації, задовольнили вимоги кредиторів на понад 73,5 млрд грн, з яких біля 18,0 млрд грн погашено забезпеченим кредиторам, зокрема 16,7 млрд грн — Національному банку України (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).
Задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, відбувається внаслідок продажу та управління активами цих банків. Зокрема, від погашення кредитів, від доходів за цінними паперами, від оренди майна та з інших джерел.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас