Якщо ПФУ відмовляється перераховувати вже призначену пенсію: що робити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Якщо ПФУ відмовляється перераховувати вже призначену пенсію: що робити

Особисті фінанси
150
Якщо ПФУ відмовляється перераховувати вже призначену пенсію: що робити
Якщо ПФУ відмовляється перераховувати вже призначену пенсію: що робити
Відмова у призначенні пенсії не може бути усною заявою когось зі службовців Пенсійного фонду. Отже, вам мають надати письмову (або електронну) відмову. Причому ця відмова має бути мотивованою, тобто містити перелік причин, на підставі яких вам відмовляються призначити пенсію.
Про це ми розповідаємо у статті:

Відмовляються оформляти чи перераховувати пенсію: що робити?

ПФУ відмовляється перераховувати вже призначену пенсію
Алгоритм дій у цьому випадку: необхідно отримати письмову відповідь від органу ПФУ, до якого ви звернулися. Вона також має містити причини відмови у перерахунку пенсії.
Її можна оскаржити повністю або частково до вищого органу Пенсійного фонду.
Строки оскарження тут такі ж, як і попередньому випадку: протягом одного місяця від дня отримання рішення або одного року з дати його ухвалення. Строки розгляду скарги також становлять один місяць, але не більше 45 днів від дня надходження скарги.
Якщо відповідь вищого органу ПФУ вас не задовольняє, її можна оскаржити у судовому порядку. Підсудність тут така ж сама, як і у попередньому випадку, тобто позов подається до відповідного окружного адміністративного суду.
А от строки дещо відрізняються: шість місяців від дня отримання рішення ПФУ, але без обмеження за терміном, якщо затримка з відправленням рішення сталася з вини ПФУ.
Нагадаємо, ми писали, що за інформацією Пенсійного фонду, найбільшу пенсію в Україні отримує суддя — 390 тисяч гривень на місяць. Умовний топ-20 цього рейтингу займає ще одна суддівська пенсія розміром майже 320 тисяч гривень.
У працівників прокуратури є пенсії 219 тисяч та 119 тисяч гривень. Серед народних депутатів лише один отримує пенсію 245,9 тисячі гривень. У решти пенсії коливаються від 21,8 до 59,8 тисяч гривень. У шахтарів максимальна пенсія становить 29 тисяч гривень.

Довідка Finance.ua:

  • станом на квітень 2025 року середня пенсія в Україні становить 6 341 грн, а мінімальна — 2 800 грн.
  • за даними Opendatabot, завдяки індексації кількість людей, які отримують менш як 3 тис. грн, зменшилась у 7 разів. Зараз таку низьку пенсію отримують 398 тис. осіб (3,9%);
  • ще 3 млн осіб (29%) отримують пенсію трохи вище середнього по країні — 6 860 грн.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас