В Україні схвалили Стратегію з розвитку кредитування: що це дасть — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні схвалили Стратегію з розвитку кредитування: що це дасть

Кредит&Депозит
239
В Україні схвалили Стратегію з розвитку кредитування: що це дасть
В Україні схвалили Стратегію з розвитку кредитування: що це дасть
Рада з фінансової стабільності (РФС) на засіданні 6 червня 2024 року схвалила Стратегію з розвитку кредитування.
Про це повідомила пресслужба Нацбанку України.
«Стратегія відображає цілісне бачення ключових засад розвитку кредитування в Україні та необхідних для їх реалізації дій, що сприятимуть стійкому відновленню економіки країни. Впровадження Стратегії - питання фінансової безпеки країни та інструмент розбудови динамічної і конкурентоспроможної економіки, здатної до сталого розвитку та євроінтеграції», — коментують рішення в НБУ.

Навіщо це

Члени РФС погодилися, що умови кредитування бізнесу та населення поліпшуються з огляду на забезпечення макроекономічної стабільності завдяки послідовній політиці Національного банку та Уряду України і значній міжнародній допомозі. Зокрема рівень ставок за кредитами знижується. Водночас попит на кредити сегментований, а для низки галузей та регіонів діють надпотужні воєнні ризики, які ускладнюють доступ до необхідних фінансових ресурсів.
Стратегія має на меті сприяти забезпеченню фінансовими ресурсами відновлення енергетичної інфраструктури та стимулюванню попиту, спрямованого на підвищення обороноздатності країни, зокрема з боку підприємств оборонно-промислового комплексу, переробної промисловості, сільського господарства та бізнесу на деокупованих і наближених до фронту територіях — «територіях стійкості».

Що це дасть

Реалізація заходів Стратегії відбуватиметься за двома фокусами: активізація кредитування пріоритетних напрямів в умовах воєнного стану та розвиток законодавчої бази для подальшого стимулювання ринкового кредитування.
Впровадження Стратегії з розвитку кредитування сприятиме:
  • розширенню доступу до кредитних ресурсів,
  • розвитку підприємництва,
  • залученню інвестицій,
  • створенню нових робочих місць,
  • поверненню українців з-за кордону.
«Під час засідання РФС розглянула системні ризики фінансового сектору. Загалом завдяки злагодженим зусиллям Національного банку та Уряду, міжнародній фінансовій підтримці макрофінансова стабільність зберігається, а економічне відновлення триває», — зазначають в НБУ.
Також було завершено розгляд питання встановлення рівня цільового показника та строку його досягнення для системи гарантування вкладів фізичних осіб. РФС рекомендувала встановити цільовий показник на рівні 3,5% та досягнути цього рівня до 01.01.2028 року. Це дасть можливість забезпечити наповнення системи гарантування вкладів фізичних осіб фінансовими ресурсами за рахунок банків-учасників та мінімізувати ризики участі держави у фінансуванні виплат гарантованого відшкодування вкладникам фізичним особам.
До речі, на Finance.ua працює сервіс персонального підбору кредитів. Безкоштовно проводимо розрахунок та підбір кредитних пропозицій.

Обрати собі кредит 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас