В Україні підвищать податок на доходи банків: нардепи ухвалили законопроєкт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні підвищать податок на доходи банків: нардепи ухвалили законопроєкт

Казна та Політика
421
В Україні підвищать податок на доходи банків: нардепи ухвалили законопроєкт
В Україні підвищать податок на доходи банків: нардепи ухвалили законопроєкт
В Україні збільшать ставку податку на доходи банків — з 18 до 25−50%. Передбачається, що це приноситиме бюджету країни додатково 24−25 млрд грн за 2023 рік, а в майбутньому по 6−7 млрд грн на рік. Зростання податкової ставки буде тимчасовим.
Відповідний законопроєкт № 9656-д 21 листопада ухвалили у другому читанні депутати Верховної Ради. За проголосували 229 нардепів, повідомив представник «Голосу» Ярослав Железняк.
Як пояснив глава податкового комітету Данило Гетманцев («Слуга народу»), законопроєкт дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджету для фінансування військових видатків.
До другого читання текст законопроекту було змінено. За словами Железняка, на цьому наполягали МВФ, Мінфін та НБУ.
«Ця норма буде в оновленому меморандумі (очікуваному в середині грудня)», — зазначив нардеп.
Раніше ставку податку пропонувалося підвищити вдвічі - до 36%. У новій редакції встановлено такі ставки:
  • податок на прибуток за 2023 рік — 50%;
  • у наступні роки (починаючи з 2024 року) буде ставка 25%.
Нагадаємо, 19 жовтня підвищення податку на прибуток для банків уже схвалили депутати Верховної Ради у першому читанні. Тоді за проголосували 247 нардепів. Перед цим голосуванням проект закону також було доопрацьовано.
Спочатку планувалося запровадити окремий податок на надприбутки банків. Однак це створювало правову колізію, тому що призводило до подвійного оподаткування доходів. Тому було ухвалено рішення не вводити окремий податок, а точково підвищити ставку вже існуючого.

Довідка Finance.ua:

  • як свідчать дані НБУ, загалом платоспроможні банки України за січень-вересень 2023 року отримали 109,855 млрд грн прибутку. У цій сумі враховано оподаткування — тобто стільки вже отримали самі фінустанови;
  • 58 із 64 банків отримали прибуток на суму 110 млрд грн, а шість банків показали збитки на «мінус» 155 млн грн. Найбільші збитки показав Правекс-Банк — 56 млн грн;
  • перше місце за прибутковістю традиційно зайняв державний ПриватБанк, який за 9 місяців заробив 43,373 млрд грн. На другому місці - державний Ощадбанк, який заробив 14,176 млрд грн. Далі йдуть банки іноземних банківських груп: Райффайзен Банк — 6,136 млрд грн, Укрсиббанк — 5,681 млрд грн.
Finance.ua запускає безкоштовну валютну розсилку для тих, хто стежить за валютним ринком та хоче розуміти й аналізувати пов’язані з валютним курсом події. Отримуйте щопонеділка найважливіші оновлення за тиждень у світі валют, ексклюзивні фінансові поради та прогнози по курсах на прийдешній тиждень безпосередньо на вашу поштову скриньку!
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас