308
Україна звернеться щодо емісійного фінансування до НБУ в 2023 році тільки в крайньому випадку
— Казна та Політика

Україна планує звертатися щодо емісійного фінансування до Національного
банку України (НБУ) у 2023 році лише у крайньому випадку.
Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику Моніторингової програми
за участю ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) PMB.
«Якщо виникнуть несподівані критичні потреби у фінансуванні або затримки зовнішніх виплат, ми спочатку застосуємо ринкові інструменти для запозичення додаткових коштів; ми звернемося за емісійним фінансуванням до Національного банку лише в крайньому випадку», — наголошується в документі, розміщеному на сайті Мінфіну.
Зазначено, що наявність достатнього зовнішнього фінансування у поєднанні із заходами з пожвавлення внутрішнього ринку запозичень сприятиме меті строго обмежити пряме фінансування держбюджету з боку Нацбанку та повністю припинити його у 2023 році.
Згідно з меморандумом, надмірне емісійне фінансування призведе до більших ризиків цінової та зовнішньої стабільності.
Крім того, НБУ у згоді з Мінфіном визначив, що продовжить у 2022 році
купувати ОВДП на суму орієнтовно 30 млрд грн за місяць або нижче 400 млрд грн у 2022 році, й очікує залишатися в межах цього ліміту.
Зазначається, що якщо у 2023 році зобов’язання щодо зовнішнього фінансування будуть своєчасно виплачені, ОВДП будуть випущені на первинному ринку в достатніх обсягах і буде мобілізовано достатні надходження для зменшення потреб у фіскальному фінансуванні й не відбудеться жодних подальших потрясінь, Україна зможе позбутися своєї залежності у фінансуванні з боку Нацбанку.
Борітеся — поборемо! Слава Україні!
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною