280
У Раду внесли законопроєкт про демобілізацію молодших за 25 років, яких уже призвали до війська
— Казна та Політика

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що пропонує звільняти в запас чоловіків 18−25 років, які були обмежено придатними й потрапили на фронт за мобілізацією.
Про це стало відомо з картки законопроєкту № 12 147 на сайті Верховної Ради.
Закон стосується чоловіків, молодших за 25 років, які мали статус обмежено придатних у воєнний час до того, як цей статус скасували окремим законом.
Їх пропонують звільняти з військової служби в запас, якщо вони не висловлять бажання продовжувати військову службу.
Станом на 24 жовтня цей законопроєкт направили на розгляд комітету. Раніше голова парламенту Руслан Стефанчук казав, що людей віком 18−25 років, яких устигли мобілізувати, не звільнятимуть від служби, бо це, мовляв, призведе до «обвалу» окремих ділянок фронту.
Нагадаємо, 9 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який звільняє від мобілізації чоловіків до 25 років. Раніше депутатка Ірина Геращенко пояснювала, що до цього існувала «законодавча колізія» щодо військовозобов’язаних віком 18−25 років, яких визнали обмежено придатними, попри те, що офіційно найменшим віком для мобілізації зараз є 25 років.
За матеріалами: hromadske
Поділитися новиною
Також за темою
Держава сплачуватиме ЄСВ за громадян, які перебувають у полоні
У 2026 році в Україні запустять електронний чек для покупок
Понад пів мільярда гривень зекономили військові за рік роботи програми «Плюси»
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
Зростання ФОП у 4 кв. 2025 року: на 40% більше реєстрацій, ніж минулого року (регіони, галузі)
