ТОП-4 вигоди, які отримає Україна від нового пакета санкцій проти рф — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ТОП-4 вигоди, які отримає Україна від нового пакета санкцій проти рф

Казна та Політика
380
ТОП-4 вигоди, які отримає Україна від нового пакета санкцій проти рф
ТОП-4 вигоди, які отримає Україна від нового пакета санкцій проти рф
Нові обмеження з 18-го пакету санкцій проти росії, які минулого тижня ухвалив Європейський Союз, спрямовані на зменшення енергетичних доходів Кремля, послаблення банківської системи, ВПК і боротьбу з обходом санкцій.
Про це сказав голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Ухвалення Європейським Союзом 18-го пакета санкцій проти росії спрямоване на системне посилення економічного тиску на країну-агресора. Як пояснив Гетманцев, нові обмеження суттєво знижують здатність рф фінансувати війну, підтримувати банківську систему та виробляти зброю.

Санкції ЄС мають чотири ключові напрями:

1. Удар по енергетичному сектору РФ.
Знижено граничну ціну на російську нафту з 60 до 47,6 доларів за барель. Впроваджено динамічний механізм її перегляду — тепер гранична вартість буде на 15% нижчою за середню ринкову ціну нафти марки Urals за шість місяців.
Також заборонено транзакції, пов’язані з «Північним потоком — 1» і «Північним потоком — 2», та імпорт продуктів переробки з російської нафти. До санкційного списку внесено ще 105 суден тіньового флоту, що здійснюють перевезення російської нафти, — загалом їх уже 444. Обмеження стосуються не лише російських, а й міжнародних компаній, а також ключового індійського нафтопереробного заводу, афілійованого з «Роснєфтью».
2. Блокування банківських операцій.
ЄС повністю заборонив транзакції з 23 російськими фінансовими установами, які вже були під санкціями, а також частково обмежив роботу ще 22 банків. Під обмеження потрапили також фінансові посередники з третіх країн, зокрема криптосервіси, що допомагають обходити санкції. Додатково заборонено надання ключових видів банківського програмного забезпечення.
3. Послаблення оборонної промисловості рф.
Запроваджено нові обмеження на експорт технологій і товарів подвійного призначення на суму близько €2,1 млрд (за оцінками 2024 року). Додано 55 нових позицій, спрямованих на послаблення військово-промислового комплексу. Під санкції потрапили й компанії з Китаю та Білорусі, які постачають продукцію, що використовується у війні проти України.
4. Боротьба з обходом санкцій.
ЄС запроваджує нові заходи для запобігання уникненню санкцій через треті країни та фіктивні структури. Під санкції потрапляють компанії, що беруть участь у схемах обходу обмежень.
Гетманцев наголосив, що кожен новий пакет санкцій — це не миттєве, але послідовне обмеження можливостей Росії фінансувати агресію.
«Звісно, це не „чарівна пігулка“, яка враз зупинить війну, але це черговий крок, спрямований на те, щоб „ціна“ війни ставала для держави-агресора все дорожчою, аж доки вона не дійде до розуміння необхідності її припинення», — підсумував він.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас