Азербайджан зупинив прокачку нафти в Росію


Азербайджан зупинив прокачку нафти в Росію

Держнафтокомпанія Азербайджану (ДНКАР) зупинила прокачування нафти північним маршрутом - трубопроводу Баку-Новоросійськ, повідомив джерело в ДНКАР.

За його твердженням, " Держнафтокомпанія не має наміру відновляти у першому кварталі експорт нафти за цим маршрутом". "Це пов'язане з тим, що обсяги нафти - 240 тисяч тонн, призначені для прокачування через трубопровід Баку-Новоросійськ, будуть перероблені у мазут для забезпечення безперебійної роботи теплових електростанцій країни, де раніше для вироблення електроенергії використовувався переважно імпортований з Росії газ", - відзначив джерело.

За його словами, запропонована Газпромом ціна в 230-235 доларів за 1000 кубометрів газу не влаштовує Азербайджан. "Ми представили Газпрому свої пропозиції із приводу цін та обсягів поставок газу на 2007 рік, але відповіді поки не одержали", - повідомив джерело.

Разом з тим, як стало відомо, маршрут Баку-Новоросійськ продовжує використовуватися для експорту нафти Азербайджанською міжнародною операційною компанією (АМОК), що розробляє контрактну площу Азері-Чіраг-Гюнешлі на шельфі Каспію. Щодоби АМОК експортує на чорноморське узбережжя Росії в середньому 11-12 тисяч тонн нафти. За словами представників операційної компанії, поки вона не має наміру відмовлятися від цього маршруту.

Відповідно до домовленості із Транснафтою у першому кварталі Азербайджан у цілому повинен прокачати північнним маршрутом 1,2 млн. тонн нафти - по 400 тисяч тонн кожного місяця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua