Двом “Софтлайнам” тісно в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Двом “Софтлайнам” тісно в Україні

88
Українська компанія ЗАО Softline — найбільший розроблювач програмного забезпечення — обвинуватила російську компанію у використанні її імені. «Використання нашого імені ми вважаємо порушенням приналежних нам прав, — каже Юрій Сивицький, віце-президент Softline з маркетингу. — Крім того, це призводить до плутанини у відносинах із замовниками, і може потягти за собою значні збитки».
Він пояснив, що 15 травня російська компанія Softline заявила про відкриття свого представництва в Україні. «Нас дуже здивувало, що росіяни намагалися зареєструватися як розроблювачі програмного забезпечення, — каже Сивицький. — Адже їм добре відомо про наші успіхи в Україні».
У свою чергу, російська компанія заявила, що «працює в іншому сегменті ринку». «Наша сильна сторона — ліцензування програмного забезпечення та навчання користувачів. Саме цей напрямок ми й плануємо розвивати у Києві», — говориться в офіційному поясненні російської філії в Україні.
Як стверджують представники української компанії, у заявці, поданій на реєстрацію в Україні, росіяни окрім програмного забезпечення, системного аналізу та іншого, зазначили також різні прилади та канцелярські приналежності, котрі як вид діяльності російською компанією ніколи раніше не згадувалися. Крім того, росіяни повідомили про реєстрацію доменного імені softline.ua.
У зв'язку із цим українська компанія обвинувачує ВАТ «Хостмастер», реєстратора доменних імен у зоні .ua, у незаконних діях. «Видача доменного імені .ua російській компанії із такою самою назвою (Softine — Ред.) була незаконною, — заявив Сивицький. — Нам у реєстрації домена в зоні .ua було відмовлено. «Хостмастер» аргументував свої дії відсутністю посвідчення про реєстрацію торговельної марки Softine, хоча заявку вже давно було подано до Державного департаменту інтелектуальної власності».
За словами Наталії Плешкової, юриста української компанії Softine, «Хостмастер» порушив свої правила реєстрації. Вона пояснила, що згідно Правил делегування доменних імен у зоні .ua доменне ім'я надається знакам, охоронюваним на території України, за умови пред'явлення посвідчення органу України. «Правова охорона знака Softine для російської компанії наданою бути не могла, оскільки ними поки тільки подано заявку, тобто посвідчення України на цей знак у російської компанії немає», — сказала Плешкова.
«Ми відстоюватимемо свої права усіма можливими способами юридичного захисту, що існують у сфері інтелектуальної власності», — заявив Сивицький. У середині травня російська компания-дистрибьютор програмного забезпечення Softline відкрила представництво в Києві у вигляді незалежної компанії й зареєструвала товарний знак Softline-direct. Російську компанію Softline створено у 1993 році; вона є постачальником операційних систем, офісних програм, графічних пакетів та іншого програмного забезпечення, у тому числі корпорацій Microsoft, Oracle, Novell у Росію та країни СНД.
Українську компанію Softline створено у 1995 році; вона є розроблювачем програмного забезпечення.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас