Курс гривні спокійно поставився до виборів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Курс гривні спокійно поставився до виборів

53
Курс гривні на міжбанківських торгах незначно знизився у понеділок — на 0,19 коп. (до 5,3237 UAH/USD), що було пов'язано із вихідними в Європі, але не з виборами Ради, які відбулися в Україні. На думку банкірів, передають Українські Новини, дефіцит валюти, спричинений вихідними в Європі, збережеться на ринку ще кілька днів, а потім рівновага на ринку відновиться.
Учасники ринку вважають, вибори Верховної Ради, які відбулися в Україні, не вплинуть на міжбанківський ринок. "Це ніяк не пов'язані речі. Якісь зміни через це відбутися не можуть", — сказав скарбник “Raiffeisenbank” Сергій Маноха.
Деякі учасники ринку вважають, що закінчення виборів спричинить підвищення активності на ринку: інвестори, які заморозили свої програми, побоюючись приходу до влади реакційних сил, знову повернуться на ринок. "Комуністи не набрали 80 % голосів. А воно (розташування політичних партій у новій Раді — Ред.) укладається в очікування ринку", — сказав скарбник банку "Фінанси та Кредит" Андрій Войтенко. "Таких (здатних дестабілізувати ринок — Ред.) сил просто немає зараз", — сказав Маноха.
На початку торговельної сесії у понеділок котирування знаходилися на рівні 5,3220–5,3225 UAH/USD — незабаром дефіцит валюти на ринку почав переважати, і гривня почала знижуватися. Національний банк вийшов на ринок наприкінці торгів і продав банкам долари за курсом 5,3237 UAH/USD.
Банкіри вважають, що курс гривні повільно знижуватиметься через погіршення торговельного балансу, що повинно статися після запровадження торговельних санкцій великими торговельними партнерами України — США та Росією. "З огляду на побоювання, я б зараз продавав метал, продавав буквально “з коліс”, поки ці санкції не набули чинності. А раз так, то приплив валютного виторгу повинен збільшитися. Але це на якийсь період. А потім, звісно, буде дірка", — сказав Маноха.
Банкіри вважають, що Нацбанк, який напередодні виборів "заморозив" гривню біля позначки 5,3200 UAH/USD, продовжить розпочату ним на початку року девальвацію національної валюти. На думку банкірів, під кінець року гривня, повільно знижуючись, сягне оцінки 5,5 UAH/USD. "Я не думаю, що він (курс — Ред.) буде вищий, ніж 5,5 UAH/USD. Якщо, звісно, не станеться якихось форсмажорних обставин", — сказав дилер одного з банків.
Як повідомляло агентство, НБУ прогнозує девальвацію гривні на 5 % до кінця року. З початку року гривня знизилася на 0,48 % (з 5,2985 UAH/USD). Торік гривня зміцнилася на 2,5 % (з 5,4345 UAH/USD).
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас