Конгрес США може скасувати для України поправку Джексона-Веніка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Конгрес США може скасувати для України поправку Джексона-Веніка

19
Члени Конгресу США Боб Шефер і Марсі Каптур, співголови групи сприяння Україні в американському парламенті, пообіцяли лобіювати скасування застосування до України так званої поравки Джексона-Веніка і надання їй сприятливого режиму торгівлі. Про це конгресмени повідомили журналістам після зустрічі з прем'єр-міністром Анатолієм Кінахом.
Зокрема, передають Українські Новини, Шефер сказав, що наступного тижня має намір подати в Конгрес законопроект про остаточне скасування поправки. Як повідомляло агентство, застосування до України поправки Джексона-Веніка означає, що імпортовані в США товари підпадають під дію дискримінаційних тарифів і податків.
Фактично такі санкції до України не застосовуються за рахунок укладення щороку окремих двосторонніх угод. "Ми кілька разів скасовували поправку Джексона-Веніка щодо України, але це потрібно зробити на сталій основі", — сказав Шефер.
Він додав, що цей законопроект не має якихось вимог до України, одначе не заперечив, що при розгляді законопроекту інші конгресмени можуть зажадати якісь зобов'язання. Зокрема, він сказав, що питання членів американського парламенту можуть стосуватися проблем свободи релігії і реституції (повернення релігійним громадам їхньої власності, відібраної за часів Радянського Союзу).
Крім того, за словами Шефера, члени Конгресу можуть зафіксувати вимогу до України рухатися шляхом ринкових реформ. При цьому Каптур не заперечила, що конгресмени захочуть пов’язувати скасування поправки з рішенням декількох проблемних економічних питань, зокрема, експорту української металопродукції в США.
Обидва конгресмени також зазначили важливість проведення прозорих і чесних парламентських виборів в Україні. "Від проведення виборів в Україні залежить багацько питань: і поправка Джексона-Веніка, й інші питання допомоги Україні", — сказав Каптур. Як відомо, поправка Джексона-Веніка була запроваджена в закон про торгівлю США стосовно колишнього Радянського Союзу 1974 року з ініціативи єврейських громад через перешкоди радянської влади їхній еміграції.
Керівництво України кількаразово порушувало перед США питання про остаточне скасування цієї поправки щодо України, бо це негативно впливає на імідж України, створюючи враження існуючих міграційних або національних проблем.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас