Чи можуть оштрафувати водія, якщо його порушення ПДР потрапило в інтернет — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи можуть оштрафувати водія, якщо його порушення ПДР потрапило в інтернет

Особисті фінанси
4489
Водіїв, які порушують правила дорожнього руху і чиї порушення потрапили в об’єктив камер перехожих або відеореєстраторів, поліція може притягнути до відповідальності та виписати штраф.
Про це «Суспільному» повідомив пресофіцер патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко.
За його словами, водіїв, яких “упіймали” на камеру і виклали в інтернет, можна притягнути до відповідальності. Наприклад, наприкінці січня правоохоронці наклали штраф на водія маршрутки, який порушив правила, і це потрапило на відео.
«Так сталося, що кілька днів поспіль громадяни викладали відео з порушенням правил дорожнього руху водіями саме маршрутних ТЗ. Один випадок був — рух зустрічною смугою, а потім з порушеннями ПДР цей автобус почав перестроюватися в свою смугу руху. На іншому маршрутка взагалі проїхала на червоний сигнал світлофора», – зазначив пресофіцер.
За словами Віталія Копистка, співробітники поліції моніторять соцмережі та телеграм-канали, де люди викладають такі відео. Але вірогідність того, що всіх порушників оштрафують, — мала. Краще викликати поліцію.
«Найпростіший спосіб — викликати на місце патруль, надати патрульному це відео чи фото. Тобто, повідомити до поліції в будь-якому разі потрібно. Або приїхати до нас в управління і звернутися із заявою. Дзвінок на службу 102 і письмова заява — це практично одне й те саме», – каже він.
Фото та відео порушень є законними підставами для притягнення до відповідальності, каже Копистко.
При цьому адвокати кажуть, що кожен водій має право оскаржити в суді такий штраф. Щоб штраф скасували — слід довести, що фото або відео не відповідають дійсності.
«Лише суд, беручи до уваги даний доказ, може відповісти на питання про належність та допустимість такого доказу. Однак, якщо в мережі інтернет це відео є загальнодоступним, то воно може стати доказом в суді. Якщо йдеться про відео, яке було надіслано або отримане певною особою — воно також може бути залучено до матеріалів справи. Справа лише в тому, що також у судовому засіданні суд бере до уваги чи не бере до уваги даний доказ, якщо виникають питання в іншої сторони — вона може призначити судову експертизу про реальність», — розповіла адвокатка Ярослава Підмогильна.
За словами Віталія Копистка, щоб притягнути водія до відповідальності, на відео чи фото має чітко бути видно номерний знак.
«Тому що до провадження є певні часові проміжки. Ми не можемо притягнути людину за вчинення адміністративного правопорушення, яке трапилося, до прикладу, рік тому. Є два місяці на те, щоб виявити це правопорушення і вже притягнути до відповідальності», – підсумував представник поліції.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас