Чому у вакансіях не завжди вказують зарплату — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому у вакансіях не завжди вказують зарплату

Особисті фінанси
1654
Буває, що під час перегляду вакансій знаходите «ту саму». Графік, умови, місцезнаходження — вас усе влаштовує, та і ви підходите на цю посаду і вже мрієте, як мине ваш перший робочий день. Але єдине, що бентежить – чому не вказано заробітну плату?
Зарплата — істотний фактор, який може вплинути на вибір роботи шукачем. Проте нерідко трапляється, що у вакансії не вказується зарплата, а в самому описі вакансії зустрічається: «залежно від досвіду» або «конкурентоспроможна».
Експерти Work.ua зібрали причини, чому роботодавець може приховати розмір заробітної плати. Забігаючи наперед, це не завжди пов’язано із маленькими сумами.
Роботодавець не визначився із сумою та обсягом завдань. Буває, що в компанії відкривається новий напрямок або роботодавець шукає спеціаліста рідкісної чи зовсім нової професії. У таких випадках важко визначитися із можливою сумою винагороди. Тоді роботодавець намагається з’ясувати у кандидата під час співбесіди, скільки б він хотів отримувати, скільки отримував на попередньому місці роботи або яка сума буде прийнятна.
Роботодавець боїться втратити кандидата через зарплатну вилку. Це ситуація, коли рівень зарплати залежить від професіоналізму шукача. Компанії побоюються: якщо вони назвуть зарплатну вилку, всі розраховуватимуть на максимальну суму.
Наприклад, роботодавець встановлює діапазон від 15 до 25 тисяч гривень. На вакансію відгукуються дві відповідні особи. Перший кандидат — кваліфікований спеціаліст, другий — із меншою кількістю практики та кейсів. Якщо першого кандидата у процесі переговорів не влаштують умови та він відмовиться, пропозицію отримає другий. Він, побачивши вилку зарплат, розраховуватиме на всі 25 тисяч. Але коли надішлють пропозицію з меншим окладом, розчарується і відмовиться від пропозиції.
Більше фінансових порад і лайфхаків для вашого гаманця ми пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь, щоб завжди бути в курсі! 🤫
Якщо ж роботодавець просто вкаже зарплату від 15 тисяч, досвідченіший кандидат може не звернути на вакансію уваги, бо сума не відповідає його зарплатним очікуванням.
У таких випадках роботодавці вважають за краще просто приховати суму заробітної плати.
Роботодавець не хоче демотивувати наявних працівників. В ідеальному світі всі, хто виконує схожу роботу, заробляє майже однаково. Але насправді все не так. Щоб залучити найкращих фахівців, компанії нерідко змушені пропонувати кандидатам вищу зарплату, ніж та, яку вони платять вже найнятим працівникам.
Буває, що рівень зарплат на ринку виріс, а керівництво хоче найняти додаткового спеціаліста. У такому разі пропонуватимуть високу винагороду новим людям, а решті підвищуватимуть заробітну плату поступово.
На думку роботодавця, якщо не приховувати зарплату від інших працівників, то вони можуть бути демотивовані або почнуть конфліктувати.
Роботодавцю важлива мотивація кандидата та схожі з компанією цінності. Ситуація: розміщуючи вакансію, роботодавець вказує чималу зарплатню. Крім тих, хто відповідає переліченим вимогам, відгукуються люди або зовсім без потрібного досвіду, або ті, хто мотивований виключно грошима.
Якщо компанія шукає однодумців, які захоплені професією, зацікавлені в перерахованих завданнях, проєктах, і готова платити їм суму, вищу за ринкову, то у кандидата мотивація має перевищувати гроші.
Вважається, що співробітники, чия мета полягає лише у збільшенні доходу, можуть легко перейти на бік конкурента навіть за зовсім невелике збільшення окладу. І головне — такі люди рідко від душі вболівають за компанію, поважають її цінності та дотримуються правил.
Зарплата, нижча за ринкову. Так, трапляються випадки, коли роботодавець справді може запропонувати шукачу тільки зарплату, нижчу за ринкову. Тому він приховує дані у вакансії та намагається привернути увагу до інших переваг роботи у компанії. Наприклад, намагається привабити шукачів цікавими обовʼязками, можливістю здобути досвід та іншим. Або найнижчу суму окладу компенсують іншими «плюшками» — пільгами, соціальними пакетами, медичною страховкою.
У компанії діє політика про нерозголошення зарплат. Роботодавець може не захотіти обговорювати з кандидатом розмір заробітної плати, доки не переконається у його компетентності. У таких випадках суму озвучать під час співбесіди або після першого етапу відбору.
Ще компанія може розраховувати, що шукач розуміє приблизний рівень зарплат у межах сфери.
Компанія шукає топфахівця. Зарплати топменеджерів у рази вищі ніж ті, що отримують інші співробітники. Тому компанії не прагнуть відкривати карти та виставляти розмір винагороди на огляд усім охочим. Тим паче співбесіди на такі посади — це дуже серйозні переговори, де й узгоджують розмір зарплати.
Якщо ви хочете дізнатися зарплату раніше, ніж погодитися на співбесіду з рекрутером, поставте йому запитання — від чого залежатиме сума вашого окладу та яка нижня планка зарплатні. Ще можете пошукати схожу вакансію, в якій вказано оклад. Оцініть розмір зарплат у схожих компаніях.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас