Лікарняний на 5 днів: як отримати довідку без візиту до лікаря — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лікарняний на 5 днів: як отримати довідку без візиту до лікаря

Особисті фінанси
1547
В Україні пацієнти, які мають симптоми грипу, ГРВІ або COVID-19, можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря. Втім, він діятиме лише протягом 5 днів.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.
Так, МОЗ розробило і видало наказ № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках», який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.
Як пояснив Ляшко, цей наказ є продовженням управлінських рішень МОЗ, що допоможе зменшити навантаження на лікарів первинної ланки у зв’язку зі стрімким поширенням штаму «Омікрон».
Як буде працювати механізм? За словами голови МОЗ, у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати своєму лікарю і отримати від нього рекомендації щодо лікування.
Після чого за результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.
Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт повинен звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну лікарняного шляхом створення нового медичного висновку в межах свого випадку захворювання.
«Це значно розвантажить лікаря і дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів з хворими на коронавірусну хворобу», — резюмував Ляшко.
Раніше стало відомо, що в Україні повернуть дистанційне отримання електронних лікарняних.
Нагадаємо, в Україні триває перехід від паперового лікарняного до електронного. Так, з вересня 2021 року лікарняні припинили відкривати дистанційно на період карантину.
Зокрема, щоб сформувати електронний формат документа, громадянину потрібно особисто прийти на прийом до лікаря.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас