На який строк надається житлова субсидія: основні нюанси — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На який строк надається житлова субсидія: основні нюанси

Особисті фінанси
6142
Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався про основні нюанси призначення субсидії.
Як пише портал “ На пенсії”, житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств. Отримання житлових субсидій не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
На який термін призначається допомога. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону та розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілення електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Випадки, коли доведеться подавати документи на субсидію повторно
Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюють самостійно розрахунок субсидії на наступний період без звернень громадян (крім сімей, у складі яких є особи, у яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України взагалі відсутні доходи або отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, вони не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше мінімального сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, внутрішньо переміщені особи, особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, особи, які є орендарями житлових приміщень).
Житлові субсидії на придбання зрідженого газу, твердого та рідкого побутового палива та на оплату житлово-комунальних послуг призначаються один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.

Довідка Finance.ua:

  • українці можуть подати заявку на оформлення житлової субсидії через портал “Дія”. Там необхідно заповнити анкету із 21 питання;
  • щорічно на житлову субсидію розраховує чимала кількість громадян. Проте, щоб отримати пільгу, їм потрібно дотриматися визначених у законодавстві критеріїв, зокрема – не мати аліментної заборгованості;
  • подати заявку на житлову субсидію можна і після початку опалювального сезону, якщо зросли тарифи або несподівано зменшився дохід сім’ї. Органи соціального захисту населення приймають заяви від претендентів на субсидію протягом усього року.

Фінансова допомога від держави: хто й на що може розраховувати 🧐

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас