Найважливіші нововведення лютого: що зміниться для українців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Найважливіші нововведення лютого: що зміниться для українців

Особисті фінанси
3384
У лютому 2022 року в Україні відбудеться декілька важливих нововведень, які повпливають на гаманці українців. Finance.ua як портал, що дбає про ваші гроші, розповідає про основні новації.
Подорожчання пластикових пакетів. Ще у грудні в Україні заборонили безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети, тому магазини встановили мінімальні ціни на них. Так, у січні пакетик без ручок можна було придбати у середньому за 10 копійок.
Однак вже з лютого розпочинається наступний етап обмежень на обіг “кульків”. З 1 лютого магазини зобов’язані продавати пластикові пакети (зі стінками товщиною понад 50 мкм) не менше, ніж за:
  • 2 грн — за пакет без ручок і бічних складок;
  • 2,5 грн — пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3 грн — пакет з ручками і бічними складками.
Підвищення зарплат. З 1 лютого українським правоохоронцям підвищать заробітні плати. Як анонсував міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, зарплати працівникам системи МВС усіх категорій зростуть на 10%.
Зазначимо, це підвищення виплат стосується не лише поліцейських, а й рятувальників, прикордонників, нацгвардійців, працівників міграційної служби.
До речі, про зарплати у різних сферах економіки, пенсії та інші соцвиплати ми розповідаємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫
Зміни у тарифах на газ. Газопостачальники встановили нові ціна на паливо. Як пише ГазПравда, в лютому ціни коливатимуться від 7,70 до 11,99 грн за кубометр.
Більшість, а саме 38 компаній, встановили ціни нижче 8 грн за кубометр. Детальніше про тарифи читайте тут.
Тестування нового виду оплати у транспорті Києва. У столичному наземному громадському транспорті з лютого почнуть тестувати оплату проїзду банківськими картками. Щоправда, це нововведення стосуватиметься лише декількох маршрутів.
Нові правила для туристів ЄС. Від початку пандемії Covid-19 країни світу запроваджували обмеження для міжнародних подорожей. Чергові зміни для туристів, затверджені Радою Європейського Союзу, почали діяти з 1 лютого цього року.
Тепер карантинні обмеження не будуть залежати від того, з якої країни в’їжджає людина, за винятком держав, де значно поширений Covid-19. Тож ключовими факторами для в’їзду у країни ЄС стануть:
  • повний курс вакцинації;
  • негативний тест;
  • одужання від Covid-19.
Ощадбанк знизив тариф на еквайринг. Від початку лютого 2022 року як для існуючих, так і нових для клієнтів Ощадбанку діє єдиний тариф за надання послуг еквайрингу. Його було встановлено в розмірі 1,8%.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас