Підвищення зарплат медикам: хто отримуватиме 13 500 та 20 000 гривень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення зарплат медикам: хто отримуватиме 13 500 та 20 000 гривень

19.01.2022, 16:02Особисті фінанси
3401
Минулого тижня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає підвищення базової заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності. Finance.ua дізнався у МОЗ про розміри заробітної плати та кого саме стосуватиметься це підвищення.
Передісторія. Кабмін встановив базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Тобто медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.
До речі, про важливі новини для вашого гаманця ми оперативно повідомляємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫
Яку освіту повинні мати медики, аби отримувати базову заробітну плату? Базову зарплату не менше ніж 20 тис. гривень встановлено для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я.
Базова зарплата не менше ніж 13 500 гривень виплачуватиметься медичним сестрам, які здобули таку медичну освіту:
  • фаховий молодший бакалавр;
  • фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, (раніше – середня спеціальна освіта);
  • перший (бакалаврський) рівень вищої медичної освіти;
  • магістр з медсестринства.
Чи стосуватиметься підвищення зарплати медиків відомчих закладів охорони здоров’я? Як зазначили в Уряді, ця постанова поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Медзаклади, які фінансуються за єдиною тарифною сіткою, зобов’язані дотримуватись постанови. Нині вони отримали право робити доплати до встановленого рівня зарплати більші, ніж передбачені єдиною тарифною сіткою.

Довідка Finance.ua:

  • медики входять в ТОП-3 найбільш затребуваних роботодавцями фахівців в липні 2021 року. За посиланням ми розповідали, у яких країнах пропонують роботу українським медикам і які зарплати там можна отримати;
  • у Мінфіні підписали договір між ПрАТ «Укрфінжитло» та Міністерством охорони здоров’я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників житлом на умовах фінансового лізингу.
  • як заявив столичний мер Віталій Кличко, в грудні лікарі отримають по 10 тисяч гривень, середній медичний персонал — по 8 тисяч гривень, молодший медперсонал — по 6 тисяч гривень.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

За матеріалами: Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас