ЄС скасував обмеження на імпорт курятини з України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС скасував обмеження на імпорт курятини з України

19.01.2022, 06:49Казна та Політика
746
З 17 січня Євросоюз зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, що діяли з грудня 2020 року через пташиний грип.
Про це повідомили в Держспоживслужбі України.
За словами голови Держспоживслужби Владислави Магалецької, продукція птахівництва становить вагому частку українських товарів, які експортуються в ЄС.
«Тому зняття обмежень Європейським Союзом має дуже важливе значення для наших експортерів. Прийняте рішення дозволяє відновити експорт продукції птахівництва з усієї території країни», — заявила вона.
Раніше ЄС визнав зонування України щодо високопатогенного грипу птиці. Обмеження стосувалися карантинних зон, в яких були виявлені випадки хвороби, а продукцію з неінфікованих територій дозволяли експортувати в ЄС. Зараз обмеження на ввезення м’яса з птиці знято в повному обсязі.
Як повідомлялося, Україна в 2020 році оновила абсолютний рекорд за обсягами експорту курятини — 431 тисяча тонн, тоді як виручка від продажу продукції скоротилася, склавши 555 мільйонів доларів (проти 579 мільйонів доларів в 2019 році). Крім того, минулого року українські експортери двічі стикалися із заборонами поставок курятини в Європейський Союз і низку інших країн, тому потенціал продажів був використаний не повністю.
За матеріалами: УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас