Що треба знати, оформлюючи позику з онлайн-договором — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що треба знати, оформлюючи позику з онлайн-договором

Особисті фінанси
811
Finance.ua дізнався у НБУ юридичні аспекти оформлення позики через сайт або мобільний додаток фінансової установи.
Кредитний договір, укладений онлайн, має таку саму юридичну силу, що й паперовий. За словами представників регулятора, це “проста істина, яка, на жаль, все ще викликає запитання в споживачів”.
Що треба знати, оформлюючи позику з онлайн-договором?
По-перше, за законом оформлення кредиту онлайн із використанням одноразового пароля прирівнюється до підписання договору в паперовій формі власноручним підписом чи електронного договору – кваліфікованим електронним підписом.
Це регламентується Законами України “Про електронні довірчі послуги” та “Про електронну комерцію”.
По-друге, враховуючи перший пункт, кредити, оформлені онлайн, потрібно вчасно гасити та не допускати прострочення. Адже фінансова установа має право залучити колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості, якщо це передбачено умовами договору про споживчий кредит.
Також фінансова компанія може самостійно здійснювати врегулювання простроченої заборгованості без залучення колекторських компаній.
Нагадаємо, що законодавством України встановлено чіткий перелік дозволених способів взаємодії колекторів зі споживачами.
По-третє, обов’язково уважно читайте договір. Краще витратити зайві пів години на вивчення умов кредитного продукту, ніж отримати несподіванку у вигляді додаткових платежів чи комісій. Прочитайте та завантажте собі примірник.

Як застрахуватися від шахрайства з вашою банківською карткою

Зверніть увагу на орієнтовну реальну річну процентну ставку, що дасть змогу зрозуміти загальні витрати за кредитом та оцінити власні фінансові можливості. Якщо оформляєте кредит у розмірі, більшому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, то, крім договору, ви повинні отримати також паспорт споживчого кредиту.
По-четверте, відстоюйте свої права. Якщо фінансова установа зі свого боку порушує умови договору, то ви маєте право скаржитися її керівництву. Якщо ж не знайшли порозуміння на цьому рівні – звертайтеся напряму до Національного банку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас