0 800 307 555
0 800 307 555

General Electric та Hitachi побудують у Канаді перший модульний міні-реактор


General Electric та Hitachi побудують у Канаді перший модульний міні-реактор

Спільне підприємство американської General Electric і японської Hitachi заявило про отримання замовлення на створення малого модульного реактора (SMR) для канадської компанії Ontario Power Generation, одного з провідних в країні постачальників електроенергії.

GE Hitachi Nuclear Energy не розкрила вартість угоди – це перше для підприємства замовлення на модульний реактор подібного типу. Такі малі джерела дехто розглядає рішення наступного покоління в ядерній енергетиці.

Замовлення на реактор Hitachi отримала вперше з 2008 року. Цьому передувала низка невдач в японській ядерній енергетиці, найбільшою з яких стала катастрофа в Фукусімі в 2011 році. Реактор Hitachi BWRX-300 може бути побудований набагато швидше, ніж звичайні реактори і, в теорії, значно безпечніший завдяки своєму невеликому розміру.

Ядро реактора може охолоджуватися виключно за допомогою конвекції води без використання насосів, а кількість радіоактивних матеріалів набагато менша, ніж в більш потужних моделях. Експерти не відкидають, що малі реактори набудуть у Канаді значного поширення, оскільки країна рішуче шукає способи знизити вуглецеві викиди в атмосферу.

Відомо, що в Південній Кореї використання міні-реакторів входить до стратегії досягнення «вуглецевої нейтральності». США і Великобританія проводять дослідження і розробку малих реакторів. У 2020 році модель, розроблена американським стартапом NuScale Power, отримала схвалення комісії з ядерного регулювання США.

Наступного року Ontario Power планує подати заявку на будівництво до чотирьох реакторів BWRX-300, перший з яких буде закінчений не раніше 2028 року. Модель потужністю 300 МВт використовує технологію Hitachi, що передбачає використання «легкої» води замість важкої.

SMR виробляють менше енергії, ніж реактори, що зараз перебувають в експлуатації, зате їх можна швидше будувати, вони менше коштують і можуть бути зібрані безпосередньо перед інсталяцією на майданчику для електростанції. При цьому управління подібними реакторами також набагато простіше, ніж їхніми старшими побратимами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua