0 800 307 555
0 800 307 555

Україна отримає від ЄС €1,4 мільйона на облаштування держкордону


Україна отримає від ЄС €1,4 мільйона на облаштування держкордону

Міністерство внутрішніх справ України отримає від Європейського Союзу 1,4 млн євро на облаштування державного кордону.

Як передає Укрінформ з посиланням на прес-службу МВС, про це домовилися міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Враховуючи сьогоднішні виклики, МВС пропонує розглянути можливість перерозподілу частини бюджету другої фази спільного проекту EU4IBM для невідкладного облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення можливостей Держприкордонслужби», – заявив Монастирський.

У свою чергу Маасікас запевнив, що Україна вже може розраховувати на 1,4 млн євро, а протягом кількох місяців європейські партнери узгодять істотне збільшення цієї суми.

Керівник правоохоронного відомства зазначив, що у зв’язку із загостренням ситуації на кордонах ЄС і Республіки Білорусь, а також відвертої демонстрації агресивних намірів з боку східного і північного сусідів, Україна зацікавлена в розширенні взаємодії з ЄС в питаннях безпеки. У цьому сенсі українська сторона зацікавлена в участі в засіданні міністрів внутрішніх справ ЄС, яке відбудеться 9-10 грудня в Брюсселі.

Монастирський запевнив Маасікаса, що МВС продовжує чітко і послідовно реалізовувати Стратегію інтегрованого управління кордонами і забезпечувати імплементацію Угоди про реадмісію з ЄС, неухильне дотримання критеріїв безвізового режиму з ЄС.

У держбюджеті на 2022 рік передбачено 17 млрд грн на облаштування державного кордону. Це, фактично, буде фінансуватися інженерне облаштування кордону з РФ і Білоруссю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua