0 800 307 555
0 800 307 555

Які зарплати отримують чоловіки та жінки в Україні


Які зарплати отримують чоловіки та жінки в Україні

Finance.ua, як портал, що слідкує за рівнем оплати праці в Україні, дізнався у Державної служби статистики про різницю між зарплатами чоловіків та жінок.

Що відомо про гендерний розривв зарплатах? Як зазначається в аналітиці Держстату, чоловіки в Україні заробляють на понад 3 тис. грн більше, ніж жінки:

  • середньомісячна зарплата жінок за результатами III кварталу цьогоріч склала 12 661 грн;
  • чоловіки, за аналогічний проміжок часу, в середньому заробляли 15 958 грн.

Таким чином зарплата жінок нині складає 79,3% від заробітку чоловіків.

До речі, про важливі новини для вашого гаманця ми оперативно повідомляємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫

Як змінилася ситуація у порівнянні з 2020 роком? Якщо порівняти дані статистичного відомства за аналогічний період минулого року (III квартал 2020), то тоді ситуація була такою:

  • жінки заробляли в середньому – 10 409 грн;
  • чоловіки – 13 338 грн.

Тобто у середньому жінки отримували 78% від зарплати чоловіків.

Довідка Finance.ua:

  • Міністерство економіки планує боротися з гендерним розривом в оплаті праці, аби зрівняти оплату праці жінок і чоловіків за працю рівної цінності;
  • так, відомство підготувало проєкт “Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації”;
  • до речі, у Фінляндії уряд планує ухвалити новий закон, який дозволяє працівникам перевіряти, скільки заробляють їхні колеги. Наприклад, працівник може підозрювати, що зазнає дискримінації. Це є частиною спроби скоротити розрив у зарплаті між чоловіками та жінками.

🔹 До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua