0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінцифри розповіли, коли запрацює зміна адреси реєстрації в «Дії»


У Мінцифри розповіли, коли запрацює зміна адреси реєстрації в «Дії»

Міністерство цифрової трансформації активно працює над розширенням переліку послуг, доступних у додатку «Дія». Зокрема, у грудні українці матимуть змогу зареєструвати місце проживання онлайн.

Про це повідомив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік в ефірі телеканалу «Дом».

«У грудні ми запускаємо послугу зі зміни реєстрації місця проживання, тобто зміни прописки. Вона буде доступна по всій території, в 1439 громадах України», — сказав Банік.

Читайте також: У «Дії» з’явилися сертифікати про негативний ПЛР-тест

За його словами, відомство також працює над запуском соціальних послуг — субсидії, пенсійні посвідчення, допомога тощо.

Крім того, через «Дію» відбуватиметься і виплата 1000 грн вакцинованим українцям. У цьому зв’язку Банік зауважив, що Мінцифри тут виступатиме технічним реалізатором, а приймати рішення про виплату, переказувати кошти буде робоча команда із представників різних міністерств і відомств.

«Зараз ми від робочої групи чекаємо на ухвалення підзаконних нормативних актів, які точно визначать, який буде порядок надання послуги з виплати 1000 гривень. Але в нас уже був схожий досвід минулого року і цієї весни з виплати 8 тис. підприємцям та найманим працівникам. Я думаю, що щось схоже буде і цього разу», — пояснив представник Мінцифри.

Читайте також: В Україні платитимуть по тисячі гривень за вакцинацію

Він також повідомив, що міністерство по всій Україні відкриває пункти підтримки користувачів мобільного додатку «Дія», де українцям допомагають розібратися як із встановленням програми, так і з отриманням необхідних документів. Близько 800 таких центрів уже надають консультації.

«Здебільшого їх запускають у центрах масової вакцинації. Є безліч людей, які вперше встановлюють додаток, яким потрібна підказка — починаючи з того, як зайти в Play Market або як авторизуватися. Незважаючи на те, що у нас все зрозуміло інтуїтивно, буває так, що потрібна допомога», — зазначив Банік.

Багато людей, за його словами, зараз стикаються з проблемами, пов’язаними з генерацією сертифікатів про вакцинацію — це одне з найпоширеніших питань.

Представник Мінцифри зазначив, що пункти підтримки будуть відкриватися і надалі, проте точну їх кількість поки що спрогнозувати складно, бо «все перебуває в пілотному режимі».

«Керівництво на місцях, на рівні обласних, міських адміністрацій, на рівні мера ухвалюють рішення, де найбільший потік, де потрібні консультації… Найголовніше — що ЦНАПи теж залучені до цієї роботи, вони працюють у штатному режимі, і, відповідно, там також можна отримувати консультації», — наголосив Банік.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua