0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінагро пояснили принципи роботи Фонду часткового гарантування кредитів фермерам


У Мінагро пояснили принципи роботи Фонду часткового гарантування кредитів фермерам

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн, статутний капітал фонду складе 3 млрд грн.

Про це написав міністр агрополітики Роман Лещенко.

«На початку листопада Верховна Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Тепер на стратегічному рівні завдяки його діяльності збільшаться обсяги інвестицій в аграрний сектор економіки, підвищиться конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції та її якість», — зазначив міністр.

За його словами, Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на термін дії кредитного договору, але не більше 10 років.

При цьому основна умова: у власності та/або користуванні аграріїв має бути не більше 500 га землі, і вони повинні спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції.

Лещенко додав, що Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави.

«Ці гарантії будуть надаватися тільки за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом, і за тими, що відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду», — пояснив він.

Глава Мінагрополітики також зазначив, що статутний капітал буде формуватися за рахунок коштів держбюджету (близько 1,5 млрд грн) і донорської допомоги міжнародним партнерам.

«В цілому він становитиме близько 3 млрд грн. А його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн», — додав міністр.

Також, за його словами, є підтвердження від ЄС на виділення гранту в розмірі 50 млн євро на поповнення статутного капіталу Фонду.

Лещенко нагадав, що це вже підтвердив і глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Прийняття Верховною Радою закону про механізм часткового гарантування кредитів — це величезний крок для земельної реформи. Це забезпечить доступ українським дрібним фермерам до фінансування та доступних кредитів, щоб вони могли купувати сільськогосподарську землю та інвестувати у свій бізнес. ЄС готовий підтримати Фонд", — заявив раніше Маасікас.

За словами міністра, фонди такого формату існують в понад 100 державах світу, зокрема в Індії, Мексиці, Латвії, Естонії та інших і давно показали свою ефективність і універсальність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua