0 800 307 555
0 800 307 555

Рада зробила перший крок до запровадження «ковідної амністії»


Рада зробила перший крок до запровадження «ковідної амністії»

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав «ковідну амністію» для певних категорій населення, які купили підробні сертифікати.

Члени комітету розглянули поправки до законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень» (реєстраційний номер 6084).

Заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич на засіданні комітету зазначила, що разом з Міністерством внутрішніх справ розроблено пропозицію, якою від кримінальної відповідальності за підробку документів звільняються ті особи, які мають підроблений сертифікат, але вирішили вакцинуватися і добровільно заявили про своє правопорушення та готові сприяти правоохоронним органам у виявленні осіб, які роблять підробні документи.

Карчевич зазначила, що на сьогодні в Україні зафіксовано 210 тисяч повідомлень про підробку сертифікатів.

Як працюватиме «ковідна амністія» в Україні

Народний депутат України Олександра Устінова написала у Facebook, що для амністування необхідно:

  • прийти в райвідділ поліції та подати заяву про те, що ви використовуєте підроблений ковід-сертифікат;
  • дати покази — де ви його взяли, в кого придбали;
  • справа закривається;
  • ви біжите робити щеплення, поліція — біжить шукати зловмисника-продавця сертифікатів.

Як раніше повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, його відомство опрацьовує можливість введення так званої «ковідної амністії». Вона дозволить зробити щеплення від коронавірусу тим, хто раніше придбав підроблений сертифікат про вакцинацію.

За його словами, передбачається, щоб «вони прийшли до свого сімейного лікаря і повідомили, що у них підроблений сертифікат, повідомили, де вони його взяли». Ляшко каже, що таким людям зроблять щеплення, а сімейний лікар повинен повідомити про контакти того, хто підробив документ, щоб далі ця справа розглядалася в суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua