0 800 307 555
0 800 307 555

JP Morgan включить Україну до значущого індексу


JP Morgan включить Україну до значущого індексу

Включення державних облігацій України у гривнях до індексу JP Morgan GBI-EM Global Diversified розпочнеться з 31 березня 2022 року.

12 жовтня JP Morgan Global Index Research повідомили, що держоблігації України претендують на включення до індексу GBI-EM GD, починаючи з 31 березня 2022 року із приблизною часткою 0,12%, повідомляє Мінфін.

Початкове включення у всі три серії GBI-EM матиме одна серія облігацій, що відповідає вимогам індексу, – це ОВДП із купоном в розмірі 15,84% та погашенням у лютому 2025 року (UA4000204150).

Повідомляється, що портфель іноземних інвестицій у державні облігації України, випущені на внутрішньому ринку, значно зріс з моменту запуску лінку з Clearstream у 2019 році, а частка нерезидентів на ринку ОВДП зросла до більш ніж 10%.

За результатами відгуків інвесторів, JP Morgan Global Index Research повідомили, що більшість інвесторів визнали покращення ліквідності ринку за останні два роки, але в той же час зазначили, що процес відкриття рахунку в Україні може зайняти кілька місяців.

Включення в індекс держоблігацій країн, що розвиваються (Government Bond Index – Emerging Markets, GBI-EM) розпочнеться з 31 березня 2022 року, щоб у разі потреби надати інвесторам достатньо часу для встановлення доступу до ринку та рахунків в Україні.

«Ми вдячні індексній команді JP Morgan за хороші новини. Включення державних облігацій у гривнях до індексу JP Morgan GBI-EM допомагає нам досягти цілей нашої Середньострокової стратегії управління державним боргом. Ми хотіли б мати більше інструментів у гривнях, придатних до індексу, тому ми будемо випускати всі облігації у гривнях з терміном погашення більше 4 років, у розмірі достатньому задля включення в індекс JP Morgan GBI-EM», – зазначив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

У квітні JP Morgan помістив Україну у перелік Index Watch Positive для можливого включення в GBI-EM GD Index після стійкого поліпшення ліквідності та доступу іноземних інвесторів до наземних ринків державних облігацій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua